Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriBlockchain HaberleriEthereum HaberleriKriptoKripto Haberleri

Kripto bağışları 2021’de yaklaşık 16 kat arttı!

Google News Abone Ol

2021 sadece kriptonun kurumsallaştığı ve tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştığı yıl değildi, aynı zamanda kripto hayırseverliği için bugüne kadarki en büyük yıl olduğu ortaya çıktı.

The Giving Block’un araştırma verilerine göre, kripto bağış hacmi 2020’de 4,2 milyon dolara kıyasla 2021’de 69,6 milyon dolara yükseldi. Kripto bağış hacmi aynı dönemde %1.558 veya yaklaşık 16 kat arttı. Ortalama kripto bağışları da %236’lık bir artışla 2020’de ortalama 3.109$’dan 2021’de 10.445$’a yükseldi.

Ortalama Kripto Bağışı Ortalama Nakit Bağıştan 82 Kat Daha Büyük!

Veriler ayrıca ortalama kripto bağış boyutunun ortalama nakit bağıştan 82 kat daha büyük olduğunu ortaya koydu. Kriptodaki ortalama bağışın, nakit olarak 128 dolara kıyasla 10.455 dolar olduğu tahmin ediliyor.

Aylık bağış verileri, kripto bağışçıları hakkında birkaç ilginç yönü ortaya çıkardı. Rapor, kripto bağışlarının 2021’in son dört ayında en yüksek olduğunu vurguladı. Bağış hacmi de her ay zirve yaptı, Ocak ayında toplam hacim 300.000 $, Aralık ayının toplam bağış hacmi ise 20.000.000 $’ı aştı. 2021’deki toplam kripto bağışlarının %42’si son iki ayda geldi.

circle

Araştırma, bu artışı boğa piyasasına ve dijital varlıkların ortak halk ile kar amacı gütmeyen kuruluşlar arasında artan şekilde benimsenmesine bağladı. Araştırma raporu, 2021’in sonuna kadar 1000’den fazla kar amacı gütmeyen kuruluşun kripto bağışlarını kabul ettiğini ortaya koydu.

İlk çeyrekte toplam hacmin 1,69 milyon dolar olduğu ve dördüncü çeyrekte bu değerin 43.1 milyon dolara yükseldiği 2021’de kripto bağış hacmi her çeyrekte arttı. Bağışlar için toplam 70 kripto para birimi kullanıldı, Ether en iyi bağış seçeneğiydi ve onu Bitcoin (BTC) ve USD Coin (USDC) stablecoin izledi. 2021’deki tüm kripto bağışlarının yüzde seksen beşi BTC, Ether (ETH) ve USDC’de yapıldı.

ranking

Kripto bağış verileri, aktivistler, politikacılar ve hatta gölge hükümetler arasında dijital para kullanımının artan popülaritesinin bir yansımasıdır. 2021, Bitcoin’i Hong Kong protestosunda gördü. Myanmar’ın mevcut askeri rejime karşı savaşan gölge hükümeti, Tether’in USDT’sini yerel olarak resmi kullanım para birimi olarak ilan etti. Blockchain, kripto varlıklarını sınırsız hale getirir ve bu da onu bağışlar için en iyi seçim haline getirir.

 

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir