Kripto Haberleri
Trend

Kraken Borsası Ukrayna Vatandaşlarına 1000$ Değerinde Bitcoin Veriyor! Ukrayna’ya Şimdiye Kadar Yapılan Yardırımlar!

Savaşın devam etmesi ile birlikte savaş dışında kalan insanların ve kuruluşların Ukrayna'ya yardımı sürüyor Kraken, Ukraynalı kullanıcılara 1000 dolar vereceğini açıkladı.

Google News Abone Ol

Ukrayna Vatandaşlarına 1000$ Yardım

Ukrayna’nın devam eden Rus işgalinin kurbanlarını desteklemek için Kraken, doğrudan etkilenen müşterilere 10 milyon doları aşan iddialı bir yardım paketi hazırlıyor.

9 Mart 2022’den önce Ukrayna’dan bir hesap oluşturan Kraken müşterileri, yarından itibaren 1 Temmuz’a kadar devam edecek ve borsadan hemen çekilebilecek 1.000 $ Bitcoin almaya hak kazanacak. Şu anda 1.000 ABD Dolarına kadar olan para birimi dönüştürme ücretlerinden de feragat edilecek.

k1

Kraken CEO’su Jesse Powell “Hem Ukrayna’daki hem de Rusya’daki müşterilerimize ihtiyaç duyulan bir zamanda kritik finansal hizmetler sunmaya devam etmeyi umuyoruz. Kripto para, özellikle dünya çapında birçok kişinin artık geleneksel bankalara ve emanetçilere güvenemediği bir zamanda, önemli bir insani araç olmaya devam ediyor.”

Ayrıca savaşın ilerleyen zamanlardaki seyrine göre yardımların artabileceği de belirtildi. Borsalar birbiri ardına yardımlarına devam ederken Ukrayna tarafına yaklaşık 60 milyon dolara yakın bir kripto para bağışı yapıldı. Bunların %31.2 si Bitcoin bağışından oluşuyor.

k3

WikiLeaks’in kurucusu Julian Assange ve gizemli dijital sanatçı Pak’ın, NFT satışlarından elde edilen gelirin bir kısmını kullanarak yaklaşık 1,9 milyon dolar bağışlaması dikkati çekti.

Ukrayna hükümeti, 26 Şubat’ta resmi Twitter hesabından, bağış yapılması için iki kripto hesabı paylaşmıştı.

Bu arada, Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakan Yardımcısı Alexander Bornyakov, şimdiye kadar askeri malzemeler için bu bağışların 15 milyon dolarının harcandığını bildirdi.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir