Bitcoin HaberleriBlockchain HaberleriBlockhainKriptoKripto Haberleri

Kraken CEO’su Açıkladı: NFT, Metaverse ve Altcoin

Google News Abone Ol

Kraken borsasının CEO’su “gelecek yıl gerçekten NFT’lerin yılı olacak” diyor. En sevdiği projeleri paylaşıyor ve metaverse hakkında neden hem “düşüş eğilimli” hem de “umutlu” olduğunu açıklıyor. Kısa vadeli aşağı yönlü oynaklığa rağmen, Kraken CEO’su Jesse Powell yakında bir kripto kışı beklemiyor

powell

Powell’ın Tavsiyeleri:

2021’de Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 69.000 dolara yükseldiğini gören çılgın bir yolculuğun ardından, kripto piyasası bir kırmızı denizde yüzüyor. Yıl sonuna doğru zayıf ticaret, endüstrinin en büyük ve en deneyimli boğalarından birini şaşırttı. Kripto borsası Kraken’in CEO’su Jesse Powell bir röportajda, “Yıl sonunda şimdiye kadar daha yüksek olacağımızı bekliyordum” dedi. Powell, Haziran ayında, Bitcoin’in fiyatını 30.000 dolara düşüren bir başka oynaklık artışının ortasında, dijital para biriminin yılsonuna kadar altı rakama ulaştığını gördüğünü söyledi. Yıl sonuna iki haftadan az bir süre kaldı ve Bitcoin 47.000 dolar civarında seyrederken, bu yüksek hedefe artık ulaşılamıyor gibi görünüyor. Ancak artan ana akım farkındalık ve artan düzenleyici netlik, 2022’de en büyük kripto para birimi için daha iyi bir yıl başlayabilir görüşünde.

btc

‘Bitcoin 40 bin doların altına düşerse daha fazla alırım!’
Powell, büyük bir kripto kışının köşede olduğunu düşünmese de, 40.000 doların altına düşerse daha fazla Bitcoin alacağını söyledi. Powell: “Sadece 10 yıllık grafiğe bakıyorsunuz ve bu size bilmeniz gereken her şeyi söylüyor. Dünyadaki diğer tüm varlıklardan daha iyi performans gösterdi” diyor. Merkez bankalarının para politikalarını sıkılaştırması ve faiz artırımları planlamasıyla birlikte, bazı uzmanlar endüstrinin yakında bir sarsıntı bekleyebileceği konusunda uyardı. CEO’ya göre bu, geçen yıl müşteri sayısını iki katına çıkaran ve spot ve vadeli işlem işlem hacimlerini %420 artırarak 750 milyar doların üzerine çıkaran Kraken gibi yüksek büyüme gösteren kripto borsalarını test edebilir.

NFT’ler 2022’de “çok daha büyük bir şey” olacak
DappRadar’a göre, kripto ticaret merkezleri arasındaki rekabet kızışırken, Binance, FTX ve Coinbase dahil olmak üzere borsaların tümü, bu yıl küresel ticaret hacminde 22 milyar dolara ulaşan takas edilemez tokenler için pazar yerleri için planlarını başlattı veya duyurdu. Gece yarısı programı sunucusu Jimmy Fallon, NBA basketbol oyuncusu Stephen Curry ve milyarder Mark Cuban gibi Powell da Bored Ape Yacht Club koleksiyonundaki 10.000 NFT’den birine sahip ve aynı zamanda kendi oyna-kazan oyununu başlatmayı planlıyor.
Powell, 2022’de NFT’lerin yalnızca belirli NFT’lere sahip olmakla ilişkili estetik değerler ve prestij nedeniyle değil, aynı zamanda kaynak izleme, ödünç alma ve ödünç verme gibi kullanım durumları nedeniyle “çok daha büyük bir şey” haline geldiğini düşünüyor. Örneğin, kripto borç veren Nexo, müşterilerin NFT’leri teminat olarak kullanarak istikrarlı paraları ve diğer dijital para birimlerini ödünç almalarına izin vermek için kısa süre önce koruma fonu Three Arrows Capital ile ortaklık kurdu. Powell: “Gelecek yılın gerçekten NFT‘lerin yılı olacağını düşünüyorum” diyor. Bazı projelere işaret ediyor. BAYC’nin yanı sıra, Onun favori NFT koleksiyonları arasında animatör DeeKay Kwon’un bir projesi olan LetsWalk; topluluk odaklı koleksiyon projesi Doodles; ve yakın zamanda spor giyim devi Nike tarafından satın alınan NFT stüdyosu RTFKT’nin CLONE X projesi var.

meta

METAVERSE HAKKINDA:

‘İnsanların gelecekte zamanlarının önemli bir kısmını bir VR kulaklığına takılı olarak geçirmek isteyeceklerinden şüpheliyim. Belki kulaklıklar daha iyi, daha küçük ve daha konforlu hale gelecek…

Temelde daha sürükleyici deneyimler sağlayan bu teknolojiler bence anahtar olacak.
Powell, belirli dijital özelliklerin faydasına rağmen, blok zinciri tabanlı metaverse tabanındaki mevcut sanal arazi gaspının “son derece spekülatif” olduğunu söyledi. Powell der ki: “İnsanlar şehri terk etmeye başlarsa veya arkadaşlarınız yeni bir şehir için şehri terk etmeye başlarsa, bu sadece bu kartopu etkisini yaratır. Sürekli büyümediği takdirde her şey çok hızlı bir şekilde çok değer kaybedebilir. Bu yüzden biraz riskli bir oyun olduğunu düşünüyorum, ancak gerçekten iyi giderse, bunlardan bazıları uzun vadede iyi yatırımlar olabilir.”

 

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir