Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriBlockchain HaberleriEthereum HaberleriKriptoKripto Haberleri

Kore hükümeti Apple ve Google mağazalarına P2E oyunlarını kaldırmalarını söyledi!

Google News Abone Ol

Güney Kore hükümeti, yeni play-to-earn (P2E) oyunlarının piyasaya sürülmesini engellemek için harekete geçti ve mevcut oyunların Google Play ve Apple App Store’dan kaldırılmasını istedi.

P2E oyunları, kripto para birimi endüstrisinde popüler hale geldi. Oyuncular, oyunu oynamak ve oyun içi ödüller almak için genellikle oyun parçalarını NFT olarak satın almalıdır. Ancak, Güney Kore’de birkaç doların üzerindeki oyun ödülleri yasaklanmıştır.

Pazartesi günü Kültür, Spor ve Turizm Bakanlığı’ndaki Oyun Yönetim Komitesi (GMC), büyük mobil uygulama pazaryerlerinin oyunu oynamadan önce uygulama içi satın alma gerektiren oyunları engellemesini istedi.

GMC, spekülatif para kazanma planları olarak gördüğü şeylerin çoğalmasıyla mücadele etmek için P2E oyun geliştiricilerinin çalışmalarını en popüler mobil uygulama mağazalarında listelemelerini neredeyse imkansız hale getirdi.

Hükümetin doğrudan uygulama pazarlarına giderek P2E oyunlarının büyümesini azaltma girişimi yeni bir gelişme olsa da, Güney Kore’deki oyun geliştiricileri, P2E oyunlarını yerel uygulama mağazalarında satışta tutmak için Nisan ayından bu yana mahkeme savaşlarıyla karşı karşıya. Asıl sorun, bazı oyun uygulamalarının uygulama mağazalarında listelenmek için gereken bir yaş derecelendirmesini alamamasıdır.

GMC’den bir yetkili, komisyonun yalnızca P2E oyunlarının yaş derecelendirmesi almasını ve listelenmesini engelleme konusunda Yüksek Mahkeme emsalini takip ettiğini belirtti. Yetkili Salı günü yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Mevcut yasaya göre P2E oyunlarının yaş derecelendirmesi almasını engellemek mantıklı çünkü oyunlardaki nakit ödüller ödül olarak kabul edilebilir.”
Güney Kore’de oyun oynamaktan kazanılan ödüller bir seferde 10.000 Kore Wonunu (8.42 $) aşamaz.

Fivestars for Klaytn P2E oyunu ve NFT pazarı, başlangıçta yerel uygulama mağazalarında bir derecelendirme eksikliği nedeniyle engellendi, ancak oyunun arkasındaki ekip Haziran ayında bir mahkeme kararı aldı ve oyun listelendi. Oyunun yasal durumuyla ilgili nihai bir kararın, Infinite Breakthrough Three Kingdoms Reverse gibi diğer P2E oyunları için yasal bir emsal oluşturması bekleniyor.

DappRadar: Axie Infinity ve Splinterlands’e göre, GMC’nin duruşu, bugüne kadarki en popüler iki oyunla ilişkili uygulamalar paketi de dahil olmak üzere tüm P2E oyun uygulamaları üzerinde olumsuz etkilere sahip.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir