Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriBlockchain HaberleriEditörün SeçimiKriptoKripto Haberleri

Kısa Vadecilerin Sayısı Azalıyor, Uzun Vadeciler Artıyor! Ayı Piyasasının Son Düzlüğünde Olabilir miyiz?

Google News Abone Ol

Geçen hafta uzun vadeli Bitcoin sahipleri harcamalarını piyasadan risk almayı azaltan bir düzeye indirdi, ancak hodling hala baskın yatırım stratejisi olmaya devam ediyor.

Kısa Vadeciler Piyasadan Çekiliyor mu?

Blockchain analitik firması Glassnode’dan alınan verilere göre, belirsiz makroekonomik karşı rüzgarların, geçen hafta uzun vadeli sahipler tarafından yapılan satışlardaki artışı hızlandırması ve bazı kısa vadeli bitcoin sahiplerini pozisyonlarından sarsması muhtemel. Geçen hafta, altı aydan daha eski olan madeni paralar, geçen Kasım ayından bu yana görülmeyen bir seviye olan toplam harcamaların %5’ini oluşturuyordu.

155 günden daha kısa bir süredir elinde madeni para tutan kısa vadeli sahiplerina sayısı düşmeye devam ediyor, ancak bunun satıştan kaynaklanması gerekmiyor. Glassnode, kısa vadecilerin satması genellikle daha yaygın olsa da, kısa vadecilerin arzındaki son düşüşün “yalnızca madeni para arzının büyük bölümleri hareketsiz durumdayken ve 155 günlük yaş eşiğini geçerek Uzun Vadeli Sahip arzı haline geldiğinde gerçekleşebileceğini” öne sürüyor.

Bitcoin (BTC) birikim modelleri, genel satış baskısı tutarlı kaldığı için ayı piyasası davranışları göstermez. Ayrıca, satıştaki son artışa rağmen, BTC dolaşımdaki arzının %75’inden fazlası en az altı aydır durağan durumda. Glassnode, bunun yatırımcıların hâlâ ağırlıklı olarak hodler olduğunu gösteren bir gösterge olduğunu söylüyor.

a0b68074 28ba 4dcc b0c9 b49fb3b09596

Glassnode, satışların, yukarı veya aşağı herhangi bir önemli hareketten kaçınan ve bu yılın çoğu için menzile bağlı kalan nispeten güçlü bir pazara girdiğini kaydetti. Bunun, genellikle bir ayı döngüsünün sonunda gelen bir kapitülasyon olayını savuşturduğu düşünülüyor. CoinGecko’ya göre, BTC fiyatının 15 günlük bir süre boyunca 58.771 dolardan 34.977 dolara düştüğü geçen Mayıs ayından bu yana önemli bir teslimiyet olmadı.

Mayıs kapitülasyon olayından Ekim ayına kadar geçen süre, BTC birikiminin ayı piyasası davranışına en son benzediği dönemdi.

f7345280 0888 459d 953e 7658699ec837

Kısa vade arzının kar/zarar oranı hala 2021 ortalarında belirlenen tüm zamanların en düşük seviyesine yakın. Şu anda, Kısa vade

madeni paralarının %82’si zararda tutuluyor. Glassnode, bunun, anlayışlı yatırımcıların pozitif kar marjlarının geri dönüşünü beklemek için madeni paralarını soğuk hava deposuna gönderdiği ayı piyasasının sonraki aşamasının bir göstergesi olduğunu belirtiyor.

c662d351 0200 4c5d ba28 712c62c65c31

Geçen haftaki BTC piyasası güncellemesinde belirtildiği gibi, döviz çıkışları oldukça yüksek. Coinbase, geçen hafta borsadan ayrılan 31.130 BTC ile yaklaşık beş yıldaki en büyük çıkışını gördü. Bu çıkışlar, Bitcoin’in modern bir yatırımcının portföyünde olması gereken bir şey olarak artan itibarını ve aceleyle tasfiye etme konusundaki isteksizliğini gösteriyor.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir