Blockchain HaberleriKriptoKripto Haberleri

Kickstarter Blockchain’e Taşınacağını Açıkladı!

Google News Abone Ol

Kickstarter Blockchain’e Geçecek

Kickstarter, bunun, halka açık bir blok zincirinde yaşayacak olan temel işlevselliğinin merkezi olmayan bir versiyonunu yaratacağını söylüyor.

Şirket, blockchain’in katılımı yeni yollarla ödüllendirmeyi kolaylaştıracağını ve farklı protokollerin ve yazılım bileşenlerinin karıştırılmasına da izin vereceğini kaydetti.

Kickstarter’ın platformu, mobil odaklı bir DeFi blok zinciri platformu olan Celo üzerine inşa edilecek. Firma ayrıca Celo’nun karbon negatif özelliklerine, yani proof-of-stake’e dayanmasına ve tokenini sera gazı emisyonlarını dengelemek için kullanmasına dikkat çekti.

Blockchain Yönetişim Özellikleri Ekleyecek

Kickstarter ayrıca protokolün geliştirilmesini yönlendirmeye yardımcı olacak bir yönetişim laboratuvarı kuracak. Firma, alternatif yönetişim modellerinin büyümesine dikkat çekiyor ve “blok zinciri kullanarak bu çabaları ilerletmek için önemli bir fırsat” olduğuna inanıyor.

Bu, oy haklarını içerecek olsa da, Kickstarter bu amaç için bir “governance token” oluşturup oluşturmayacağını belirtmedi.

Önümüzdeki haftalarda şirket tarafından yayınlanacak bir teknik incelemede daha fazla ayrıntı açıklanacak.

Değişiklikler Perde Arkasında

Geliştirme, Kickstarter PBC adlı bağımsız bir kuruluş aracılığıyla yürütülecek. Kickstarter’ın kendisi, perde arkasında da olsa, daha sonra bu platforma geçecektir.

Kickstarter, blog gönderisinde “Blockchain protokolünü görmeyeceksiniz, ancak iyileştirmelerinden yararlanacaksınız” diyerek kullanıcılara genel kullanıcı deneyiminin aynı kalacağını garanti etti.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir