Kripto Haberleri

Kazakistan 13 Yasadışı Bitcoin Madencilik Çiftliğini Bastı!

Kazakistan'ın enerji otoritesi, hükümet sektörü düzenleme çabalarını hızlandırmaya devam ederken, ülkede 13 yetkisiz kripto madenciliği çiftliği tespit etti ve bağlantısını kesti.

Google News Abone Ol

Kazakistan’da 13 Madencilik Tesisi Kapatıldı

Kazakistan Enerji Bakanlığı Pazartesi günü yaptığı açıklamada, bir denetim ekibinin toplam güç tüketimi 202 megavat olan 13 kripto maden tesisini kapattığını söyledi. Yetkililer maden tesisi kapatma işinin bu kadarla kalmayacağını, daha fazla yasadışı madenci bulacaklarını söylediler.
Geçen yıl kripto madencilerinin Çin’deki madencilik baskılarının ardından topluca Kazakistan’a taşınmasından sonra dünyanın en büyük ikinci Bitcoin üreticisi Kazakistan oldu, ancak istikrarsız bir güç kaynağı, Orta Asya ülkesinde giderek artan bir madencilik ortamı için yeni bir göç dalgasını tetikledi.

kazakistan

Madencilik Vergileri Artıyor

Kazakistan Devlet Başkanı Kassym-Jomart Tokayev, geçtiğimiz Haziran ayında kripto madenciliği için bir vergi bandını onaylayarak Bitcoin madenciliğini meşrulaştırdı, ancak bu ay madencilik vergilerinin artırılması çağrısında bulundu.
Hükümetin bu çağrıya uyarak vergileri arttırması bekleniyor

kaq

Kazakistan Nasıl Madencilerin Toplanma Yeri Oldu

Kazakistan, kripto para madenciliği için oldukça avantajlı bir ülke. Ülkedeki kullanılmayan eski depolar, maden çiftliklerinin kurulması için biçilmiş kaftan gibiydi. Ülkenin soğuk iklimi, madencilik cihazlarını soğuk tutmak için gerekli olan ekstra maliyetleri de devre dışı bırakıyor, bu durum genele vurulduğunda milyonlarca dolarlık tasarrufa imkan tanıyordu. Kazakistan’da enerjinin ucuz olması da cabası. Tüm bunlar, Kazakistan’ı kripto madencilik cenneti haline getirdi.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir