Bitcoin HaberleriBlockchain HaberleriKriptoKripto Haberleri

Karlılık, Arjantin’de kripto madenciliğini daha pahalı hale getiriyor!

Google News Abone Ol

Çin’in madenciliğe uyguladığı baskı, madencileri faaliyetlerini sürdürecekleri başka ülkeler aramaya yöneltti. Maliyetlerin düşürülmesi vaatleri bazılarını Arjantin’e yöneltti. Bununla birlikte, ülke hükümeti şimdi Tierra del Fuego eyaletindeki kripto madencileri için yeni oranlar uyguladı.

Arjantin Ekonomi Bakanlığı Enerji Sekreteri, kripto madenciliği enerji kullanımı için enerji hükümeti sübvansiyonlarını ortadan kaldıran 40/2022 sayılı kararı yayınladı ve duyurdu.

del fuego

Yeni oranlar, ülkede madenciliği eskisinden dört kat daha pahalı hale getiriyor.

Karara göre madencilerin kullandığı saatlik ve mevsimlik enerji yoğun ve sabit. Bu nedenle, kripto madenciliği “bağlı oldukları imtiyaz bölgesinin altyapısına zorluklar sunuyor.”

Karar, faaliyetin karlı olması ve ödemenin mevcut olması nedeniyle kripto madencilerinin “tedarik maliyetine eşdeğer” enerji fiyatları ödemesi gerektiğini ekliyor. Ayrıca, madencilerin konut kullanıcıları tarafından ödenen aynı sübvansiyonlu fiyatı ödemesinin adaletsiz olduğundan bahsediyor.

Yeni düzenleme, Tierra del Fuego eyaletinde bulunan madencileri etkiliyor!

Yeni düzenleme, soğuk iklimi ile bilinen Tierra del Fuego eyaletinde bulunan madencileri etkiliyor ve bu da onu madencilik ekipmanlarının sıcaklıklarını düzenlemesi gereken madenciler için ideal kılıyor.

Bu arada, Rusya’da Irkutsk Oblast adlı federal bir bölge, Bitcoin madenciliği enerji talebindeki artışla mücadele ediyor. Yeni kurulan madencilik faaliyetleri nedeniyle bölge, enerji istikrarını sürdürmekte zorlanıyor.

Enerji fiyatları açısından sıkıntılar yaşanırken, madenciler de doğal oluşumlar nedeniyle zorlanıyor. Bir kış fırtınası nedeniyle, Teksas’taki bir madenci, fırtına sırasında enerji talebinde beklenen artış nedeniyle operasyonların yüzde 99’unu kapattı. Bu, devletin elektrik şebekesi üzerindeki baskıyı azaltmak için yapıldı.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir