Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriBlockchain HaberleriKriptoKripto Haberleri

Kanada Bitcoin ETF’leri Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı!

Google News Abone Ol

Kanada Bitcoin (BTC) borsa yatırım fonu (ETF) varlıkları, spot tabanlı ürünler öncülüğünde son araştırmalara göre tüm zamanların en yüksek seviyelerine yükseldi.

Kanada Bitcoin ETF’leri, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.052 BTC’ye ulaşmak için varlıklarını Ocak ayından bu yana 6.594 BTC arttırmış bulunmakta.

Glassnode’un raporunun ışığnında Purpose Bitcoin ETF, %18,7’lik net büyüme ile 35.000 BTC’ye ulaşarak o zaman diliminde holdinglerde en büyük artışı gördü.

ETF, yatırımcıların herhangi bir varlığı elinde bulundurmak zorunda kalmadan bir varlığın fiyatı üzerinde spekülasyon yapmalarını sağlayan borsada işlem gören fondur. Purpose Bitcoin ETF, şu anda yönetim altında yaklaşık 1,68 milyar dolarlık varlığa sahiptir. Şu anda Amerika Birleşik Devletleri’nde böyle bir spot Bitcoin ETF mevcut değildir. Ancak ölçümler, yatırımcıların Kanada ürününe aç olduğunu gösteriyor.

Blockchain analitik firması Glassnode, son Week OnChain raporunda belirttiği üzere kripto döviz çıkış oranının ay başına 2022’nin en yüksek seviyesi olan 96.200 BTC’ye ulaştığına dikkat çekti.

Glassnode, Bitcoin hareketleriyle ilgili olayların yan yana gelmesi hakkında yorum yaptı:

“Son aylardaki sayısız makroekonomik ve jeopolitik rüzgara rağmen borsalardan bu kadar güçlü çıkışların yanı sıra hem ETF ürünlerine, DeFi uygulamalarına hem de on-chain birikim cüzdanlarına girişleri gözlemlemek oldukça etkileyici.”

Bitcoin birikimi Mart ortasından bu yana güçlü bir şekilde duruyor. En büyük birikimi yapanlar karides ve balina olarak adlandırılan yatırımcılardır. Karidesler sıfatına ulaşmak 0 ila 100 BTC tutmak gerekirker balinalar sıfatına ulaşmak için 1.000 ila 10.000 BTC arasında tutmak gerekir.

Son zamanlardaki en büyük alıcılar arasında, 3 milyar dolar değerinde BTC alma görevinde olan Terra’nın Luna Foundation Guard (LFG) vardır ve geçen günlerle 139 milyon dolarlık Bitcoin satın almışlardır.

Ayrıca: Intel, Bitcoin Madenciliği Yapan Çipi Blockscale’i Çıkardı!

19 milyonuncu coinin çıkarılmasından bu yana çıkarılacak sadece 2 milyon BTC kaldı. Bundan dolayı uluslar, şirketler ve bireyler arasında benimsenme ve yatırım arttıkça Bitcoin kıtlığı söz konusu hale geliyor.

Glassnode, “Bitcoin’in teminat olarak kıtlığı ve bozulmamış doğasının bir kez daha ön plana çıkabileceğini” söyledi.

Bitcoin Ağ Zorluğu En Yüksek Seviyesine Ulaştı! 2140 Yılına Kadar Madencilik Yapılabilecek!

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir