Kripto Haberleri

JPMorgan: Bankaların Müşterilerin Kriptoya Yatırım Yapmasına Yardımcı Olması İçin Acil Olarak Küresel Düzenlemeye İhtiyaç Var!

Bir JPMorgan yöneticisi, bankaların büyük müşteriler adına kripto varlıklarını işlemesine izin vermek için küresel olarak tutarlı bir kripto düzenleyici çerçeveye acilen ihtiyaç olduğunu söyledi. “Küresel olarak tutarlı bir düzenleyici çerçeveye ihtiyacımız var. Mümkün olduğunca çabuk bir çözüme ulaşmamız önemli."

Google News Abone Ol

JPMorgan, Acil Olarak Kripto Alanında Küresel Düzenleyici Çerçeveye İhtiyaç Duyuyor

Küresel yatırım bankası JPMorgan Chase & Co.’nun genel müdürü ve Düzenleyici İşler başkanı Debbie Toennies, Salı günü Uluslararası Swaplar ve Türevler Birliği tarafından düzenlenen bir etkinlikte bankalar için geçerli olan küresel kripto para birimi düzenlemesinden bahsetti.

JPMorgan yöneticisi, bankalara bu varlık sınıfında risk almak isteyen büyük müşteriler adına kripto varlıklarını kullanma konusunda kesinlik kazandırmak için yeni kurallara acilen ihtiyaç olduğunu söyledi.

İlginizi Çekebilir: ABD’nin En Büyük Bankası JPMorgan Metaverse Üzerinde Ofis Açan İlk Banka Oldu!

Hedge fonları da dahil olmak üzere giderek artan sayıda büyük kurum, kripto varlık sınıfına yatırım yapmakla ilgileniyor. Wells Fargo’ya göre, kripto para birimi “benimseme aşamasına” girdi.

Toennies, bazı çok büyük oyuncuların JPMorgan’dan kripto varlıklarına karşı risklerini korumasını istediğini belirtti:

Küresel olarak tutarlı bir düzenleyici çerçeveye ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum. Mümkün olduğunca çabuk bir çözüme ulaşmamız önemlidir.

j

Bankacılık ve Kripto Düzenlemesi

Basel Bankacılık Denetleme Komitesi’ndeki küresel bankacılık düzenleyicileri, bankaların kripto varlıklarıyla ilgilenmesi için kuralları tartışıyor. Geçen yıl Haziran ayında Komite, kripto varlıklarını iki gruba ayırmayı ve bunları piyasa, likidite, kredi ve bankalara yönelik operasyonel risklere göre düzenlemeyi önerdi. Ancak, nihai kurallar en azından gelecek yıla kadar beklenmiyor.

Toennies, küresel yatırım bankasının Basel Komitesinin geçerli kurallar oluşturmasını beklerken, kripto varlıkları için “geçici muamele” hakkında farklı yargı mercileriyle görüştüğünü açıkladı.

JPMorgan’ın Düzenleyici İşler başkanı şunları ayrıntılı olarak açıkladı:

Bankaların müşterilerimizle hedge edilmiş bir şekilde ilişki kurmasına izin veren bir çözüme ulaşamazsak, bu faaliyetin düzenleyici çerçevenin dışına çıkması ve finansal istikrar konusunda endişeliyim.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir