Kripto Haberleri

JP Morgan, Coinbase yatırımcılarını uyarıyor

Google News Abone Ol

Yakın zamanda içeriden bilgi planının ortaya çıkmasının ardından Coinbase hakkında kötü iddialar gelmeye devam ediyor, Buna ek olarak, büyük kripto para borsasında işten çıkarmaların da artmasıyla, Coinbase hakkında olumsuz haberler yayılmaya devam edebilir.. Şu anda, JP Morgan’a göre şirket, çalışan tazminat planları için alternatifler arıyor.

Coinbase hissedarları risk altında

Wall Street Pazartesi günü müşterilerine Coinbase hissedarlarının “sınırlı stok nedeniyle daha yüksek özsermaye seyreltme riski altında olduklarını” duyurdu. Bahsedilen riskin Robinhood hissedarlarıyla aynı olduğu belirtiliyor. JP Morgan tarafından yapılan açıklamada ayrıca, kısıtlı stok birimlerinin de (RSU’lar) çalışan tazminat planlarına dahil edilebileceği belirtildi. JP Morgan analisti Kenneth Worthington’a göre, Coinbase’in hisse senedi fiyatındaki bir düşüş, önümüzdeki yıllarda hisse seyreltmesini yılda %7 oranına kadar yükseltebilir. Başarılı analistin konu hakkındaki açıklamalarının devamıysa şu şekilde:

“Bu alandaki benzerleri gibi, her iki şirket de çalışanlarını teşvik etmenin bir yolu olarak nakit tazminatını düşük tutarken çalışanlara sınırlı stok birimleri (RSU’lar) şeklinde önemli özsermaye ihraç ediyor.”

Bu durumda Coinbase, daha fazla hisse ihraç ederek çalışanlarına ödeme yapmak zorunda kalabilir. Bu, mevcut hisselerin yüksek oranda seyreltilmesine yol açacaktır. JP Morgan analisti, yeni ihraç edilen hisselerin ve seyreltmenin beş yıl içinde her bir şirketin değerini %30 azaltacağını da sözlerine ekledi. Bununla birlikte, geçen ay Goldman Sachs, Coinbase’in notunu düşürmüş ve se hisselerin satılmasını tavsiye etmişti.

Kripto piyasalarındaki son çöküşün bir sonucu olarak düşüşe geçen Coinbase üzerinde işler kötüye gitmeye devam ediyor. Yapılan açıklamalara göre şirketin izlediği bu politikadan başarılı sonuç alınmaması işleri daha da kötü bir hale sokabilir.

Eski Coinbase yöneticisi içeriden bilgi verme nedeniyle tutuklandı

Cuma günü SEC tarafından, içeriden bilgi verme nedeniyle eski bir Coinbase ürün yöneticisi de dahil olmak üzere üç kişiyi suçladı. Suçlanan kişilerin, Coinbase herhangi bir kamu duyurusu yapmadan önce hassas bilgileri sevdiklerine sızdırdığı iddia ediliyor. İddialara göre, Coinbase çalışanı Ishan Wahi, kardeşi ve arkadaşıyla önemli duyuruları paylaşmaya ve onlara yardım etmeye aracılık etti. Bu olaylar neticesinde de, planın yaklaşık 1,1 milyon dolarlık yasadışı kazanç sağladığı iddia edilmekte.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir