Altcoin HaberleriEthereum HaberleriKriptoKripto HaberleriNFT Haberleri

Grammy ödüllü John Legend yeni müzik ve sanat NFT platformunu başlattı!

Google News Abone Ol

Amerikalı şarkıcı-söz yazarı John Legend, NFT’ler dünyasına akın eden ünlüler arasındaki konumunu sağlamlaştırıyor ve müzisyenler ve diğer eğlenceler için yeni bir NFT platformunun başlatılmasına yardımcı oluyor.

OurSong adlı platform, sanatçıların çalışmalarını token haline getirmelerine ve satmalarına izin vererek alıcılara yayınlanmamış müzik ve özel sohbet odalarına erişim gibi ayrıcalıklar veriyor.

Platform, “Artık herkes hikayeleri, müziği, fotoğrafçılığı ve her türlü sanatı Vibes adı verilen NFT ticaret kartlarına dönüştürebilir” diyor. “Vibes, özel güncellemelerin kilidini açmanıza ve benzer düşünen diğer insanlarla tanışabileceğiniz özel sohbet topluluklarına erişmenize izin verir.”

Legend, gelecek vadeden sanatçıları ve hayran kitlelerini çekmekle görevli baş etki görevlisi olarak görev yapacak.

vibes

Bloomberg ile yaptığı röportajda Legend, zihinsel enerjisinin çoğunu müzik hakkında düşünerek harcamasına rağmen, platformun insanları birbirine bağlamaya yardımcı olacağını umduğunu söyledi.

“Ne yapmak istediğimi düşündüğümde, dünyayı daha bağlantılı hale getireceğini düşündüğüm projelere dahil olmaya çalışıyorum.”

Yeni şirketin CEO’su olarak görev yapacak olan dijital müzik akışı hizmeti KKBOX’un kurucu ortağı Chris Lin de dahil olmak üzere projeye tanınmış isimler eklendi. Canlı video akış platformu Twitch’in kurucu ortağı Kevin Lin ve erken aşama risk sermayesi şirketi Cherubic Ventures’ın kurucusu Matt Cheng de ekibe katılacak.

Lin’e göre platform, kullanıcıların bir kripto cüzdanına sahip olmasını gerektirmeyecek. Hizmet Koşullarına göre, Vibes’i yalnızca OurSongDollars (OSD) ile satın alabilirsiniz. “OSD’yi, Circle’ın blok zincirinde cüzdanınıza yatırılan bir kredi kartı, banka kartı, havale veya USD Coin ile satın alarak OurSong’a yatırabilirsiniz.”

Müzisyen ve kurucu ortakları, proje hakkında herhangi bir ek finansal ayrıntı sağlamadı.

Bu, Legend’in NFT dünyasına ilk girişi değil. Mayıs 2021’de Legend, Doja Cat ve Whitney Houston gibi isimlerle birlikte “OneOf” NFT platformunun ortağı olarak ilan edildi.

Çoğu ünlü, tüm bir platform oluşturmak yerine kendi koleksiyonlarını basmayı tercih etse de, NFT’ler ve kripto para dünyasında ayak parmaklarını uzatan ilk ünlü değil.

Dikkate değer bir istisna, Nisan 2021’de “İmza” adlı spor odaklı bir NFT platformunu başlatan Super Bowl şampiyonu Tom Brady.

 

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir