Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriBlockchain HaberleriKripto Haberleri

Samson Mow’un JAN3 Şirketi, El Salvador’da Bitcoin City İnşasına Yardım Edecek!

Google News Abone Ol

Blockstream’in eski baş strateji sorumlusu ve Pixelmatic’in kurucusu Samson Mow, Bitcoin’in (BTC) benimsenmesini hızlandırmaya odaklanacak JAN3 adlı yeni bir şirket kurduğunu söyledi.

Samson Mow ayrıca Reuters’e, JAN3’ün El Salvador’da dijital altyapının geliştirilmesine yardımcı olmak için bir “uzlaşı belgesi” imzaladığını söyledi.

“El Salvador ve Bitcoin City için dijital altyapı oluşturmak için birlikte çalışacağımızı söyleyen genel bir uzlaşı belgesi imzalandı.”

Samson, JAN3’ün El Salvador ile çalışma kararının kolay bir seçim olduğunu ekledi. “Şirketimi yeni kurdum ve ‘birlikte çalışmak ister misin?’ dedim ve kabul ettiler.

Mow ve yeni firması JAN3, El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele ve hükümetiyle birlikte hem Bitcoin madenciliğine hem de şehrin altyapısına güç sağlamak için yakındaki volkanlardan gelen jeotermal gücü kullanarak Bitcoin City’nin kurulmasına yardımcı olmak için çalışacak.

JAN3’ün yakın zamanda kurulan ve hızla büyüyen Twitter hesabına göre, şirketin 100 milyon dolarlık bir değerlemeyle 21 milyon dolarlık fon sağladığı bildirildi.

Haber, Mow’un Bitcoin 2022 Konferansı’nda yaptığı konuşmada, iki yeni bölgenin Bitcoin’i yasal ihale olarak kabul edeceğini duyurduğu sırada geldi. Bu bölgeler, Karayip adası Roatán ve Portekiz’in özerk bir bölgesi olan Madeira olurken Mow, Meksika’dan da bahsetti ancak ülke hala bu fikri düşünüyor.

Ayrıca: Nium, Crypto Accept özelliğini başlatmak için BitPay ile ortaklık kurdu!

“JAN3” adı, Bitcoin’in kurucusu Satoshi Nakamoto’nun Bitcoin’in ilk bloğunu çıkardığı 3 Ocak 2009’a atıfta bulunuyor. Bu adı kullanan şirketin ilk tweet’i, The Times’ın o günkü manşetine referanstı.

jan3

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir