NFT Haberleri

İsviçreli lüks saat markası, ürünlerine NFT desteği eklemek istiyor

Google News Abone Ol

İsviçreli ve ünlü bir saat markası olan Tag Heuer, ürünlerine NFT desteği eklemek istediğini açıkladı. Marka, bu hamlesiyle giderek büyüyen bir trend olan NFT alanının ilgi patlamasından yararlanmak istiyor.

Dev moda markası LVMH’nin sahibi olduğu İsviçreli lüks saat üreticisi Tag Heuer, Çarşamba sabahı duyurduğu yeni bir özellikle müşterilerin bazı akıllı saat modellerinin yüzlerinde NFT ürünlerini göstermelerine izin verecek.

Bu hamle, Tag Heuer Connected Calibre E4 akıllı saat sahipleri için Ledger ile birlikte geliyor. Saat ayrıca Metamask ile de uyumlu bir durumda.

NFT’ler, görüntünün etrafında hareket eden bir parçacık bulutu ile bir altıgen içinde görünecek. Yeni güncelleme, Apple App Store veya Google Play üzerinden akıllı saat sahiplerine ücretsiz olarak sunulacak. Şirket ayrıca, fikri geliştirmek için Bored Ape Yacht Club, CryptoPunk, Clone-X ve World of Women gibi NFT koleksiyonlarıyla çalıştığını da sözlerine ekledi.

TAG Heuer CEO’su Frédéric Arnault yaptığı açıklamada, “NFT alanıyla derinden ilgileniyorum ve bu özellik TAG Heuer’in yenilikçi teknolojisi geleneğine uyuyor” dedi.

Tag Heuer ayrıca, 2015 yılında akıllı saatleri ilk kez deneyen ilk büyük lüks markalardan biri konumundaydı.

Bu hafta NFT koleksiyonlarının taban olarak gösterilen fiyatlarının düşmesine rağmen, birçok moda ve lüks moda markası kripto veya NFT desteklerini duyurmaya devam ediyor. Ayrıca, Fransız giyim markası Lacoste dün kendi NFT koleksiyonunun lansmanını duyurdu. Gucci, Off White ve Farfetch de bu yılın başlarında kripto ödemelerini kabul edeceklerini açıkladılar.

LVMH Kering’in Dijital Direktörü Grégory Boutté, geçen hafta katıldığı bir konferansta, şirketin web3 ve NFT alanlarında öncü olmasını istediğini açıkladı.

Geçen ay, Tag Heuer Amerika Birleşik Devletleri’nde kripto ödemelerini kabul etmeye başladı. Şirketin CEO’su Arnault ayrıca geçen ay Bored Ape ürünü satın aldığını duyurdu ve Twitter’da bunu coşkulu bir şekilde paylaştı.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir