Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriBlockchain HaberleriKriptoKripto Haberleri

İsviçre kripto bankası Sygnum, Singapur’da onay aldı!

Google News Abone Ol

İsviçre merkezli kripto para bankası Sygnum’un bir yan kuruluşu olan Sygnum Singapore, yerel makamlardan yeni düzenleyici onay aldıktan sonra hizmetlerini genişletiyor.

Şirket Salı günü yaptığı açıklamada, Sygnum Singapur’un, sermaye piyasası hizmetleri (CMS) lisansı altında üç ek düzenlenmiş faaliyet sunmak için Singapur Para Otoritesinden (MAS) prensipte onay aldığını duyurdu. CMS lisansı ilk olarak 2019’da verildi ve Sygnum Singapur’un varlık yönetimi faaliyetlerini yürütmesine izin verdi.

En son ilke içi düzenleyici onay, Sygnum Singapur’u kurumsal finans danışmanlık hizmetleri sağlamak, tokenize edilmiş sermaye piyasası ürünleri ve dijital varlıklarla uğraşmak ve ayrıca varlık ve güvenlik belirteçleri için saklama hizmetleri sunmak gibi yeni araçları etkinleştirmek için yükseltir.

Ek olarak düzenlenen faaliyetlerle birlikte Sygnum, başlangıçta fon birimlerinin tokenleştirilmesine odaklanarak Singapur’da tokenizasyon çözümünü sunmayı planlıyor. Firma özellikle yeni başlatılan risk sermayesi fonu SBI-Sygnum-Azimut Digital Asset Opportunity fonu ile başlamayı planlıyor. Gelecekteki projeler, Web3 platformlarına ve dijital yaratıcılara kurumsal finansman tavsiyesi sağlamanın yanı sıra dijital koleksiyonlar, (NFT’ler ve metaverse kaynakları üzerinde çalışmayı da içeriyor.

Sygnum, İsviçre’de kendi tokenleştirme platformunu işletiyor ve varlık sahiplerinin çeşitli geleneksel menkul kıymetler, dijital varlıklar ve NFT’lerin kısmi sahipliğini temsil eden jetonlar çıkarmasına izin veriyor. Sygnum’un NFT’den ilham alan tokenleştirme çalışmalarından bazıları, sayısallaştırılmış bir Picasso tablosu ve bir CryptoPunk NFT içeriyor.

İlgili: Rus Hisseleri Nasdaq Endekslerinden Çıkarıldı!

En son haberler, Sygnum’un Ocak 2022’nin başlarında şirkete 800 milyon dolar değerinde bir B Serisi finansman turunda 90 milyon dolar toplamasından kısa bir süre sonra geldi. Artış, Hong Kong alternatif yatırım şirketi Sun Hung Kai & Co. tarafından yönetildi ve ayrıca Animoca Brands gibi yatırımcıları da içeriyordu. ve Kanada’nın Meta Yatırımları.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir