Metaverse Haberleri

İspanyol hükümeti Metaverse için hibelerini duyurdu

Google News Abone Ol

İspanyol hükümeti, ülkede Metaverse’ün gelişimini teşvik etmek için bir dizi hibe ve mali yardım yapacağını açıkladı.

Bir Bitcoin.com News raporuna göre, İspanyol hükümeti, belirli etik değerleri elde etmiş şirketlere ve bireylere hibeler sunarak Metaverse projelerinin gelişimini teşvik etmeye çalışacak. Hükümet, Ekonomi ve Dijital Dönüşüm Bakanlığı tarafından yönetilecek program kapsamındaki hibelere 4 milyon dolardan fazla harcamayı planladığını da sözlerine ekledi.

Kadın çalışan bulunduran şirketlere hibe!

Açıklanan hibelerin Avrupa Birliği’nde Metaverse ile ilgili projeler yürüten ekip ve şirketlere verileceği duyuruldu. Potansiyel kazananların ayrıca, hükümete projeleri için bir plan ve uygulama hedeflerinin açıklamasını sunması gerekecek. Potansiyel destek alacak olan tarafların ayrıca hibe başvurusunda bulunabilmeleri için kuruluşlarının en az %25’inin kadınlar tarafından temsil edilmesi gerekiyor. Bu kapsamda kadınların da Metaverse projelerinde yer alması sağlanacak.

Raporda, hibelerin ilk partisinin daha çok oyun ve eğlence sektörüne ayrılacağı belirtildi. Ayrıca bakanlık, sanal, artırılmış ve artırılmış gerçeklik dahil olmak üzere daha deneysel teknolojiler kullanan projeler için de hibeler içeren farklı bir süreç üzerinde çalışıyor.

İspanyol bakanlığı, Metaverse alanının 2026 yılına kadar 1 milyar dolardan fazla pazar payına sahip olacağını tahmin ediyor ve alanın ilerleyen büyümesinden yararlanmak istiyor. Ayrıca duyurulan bu yeni hibe haberleriyle birlikte sektörde İspanya olarak önemli bir yer edinmek istediklerini de ortaya koydukları belirtiliyor. Bununla birlikte, açıklanan miktar bazı taraflarca az bulunsa da yeni başlayan projeler için önemli bir kaynak olabileceği düşünülüyor.

Metaverse token projeleri

Kripto para piyasalarında son aylarda yaşanan ağır dalgalanmalarla birlikte Metaverse token projeleri de ağır kayıplar yaşamış durumda. Alanın liderlerinden olan MANA ve SAND ikilisi de bu süreçte zirve noktalarından oldukça uzaklaştı. Haber yayın saatleri itibariyle MANA 0,85 dolardan işlem görürken son 24 saatlik süreçte ufak bir artış yaşadı. Bununla birlikte SAND için daha yüksek bir artış oranı yakalandığı göze çarpıyor. Popüler Metaverse token projesi dünden bu yana %4 değer kazanırken 1,24 dolarlık noktadan işlem görüyor.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir