Bitcoin HaberleriKriptoKripto Haberleri

IRS, satılana kadar staking ödüllerini vergilendirmeyebilir!

Google News Abone Ol

Nashville’li bir çiftin, talep edilmemiş ve satılmamış Tezos staking ödülleri için ödedikleri vergilerle ilgili davası, İç Gelir Servisi’nin (IRS) kendilerine geri ödeme yapmayı kabul etmesiyle sona eriyor.

Karar, staking yoluyla kazanılan kripto ödüllerinin nasıl vergilendirileceği konusunda gelecekteki rehberlik için bir emsal teşkil edebilir. Şu anda, hisse kanıtı ödülleri, kazanıldıkça vergi ödenecek şekilde gelir olarak sınıflandırılmaktadır. Yeni gelişme, yalnızca USD karşılığında satıldıklarında vergilendirilmeleri gerektiğini gösteriyor.

Jarretts, Mayıs 2021’de Amerika Birleşik Devletleri hükümetine karşı, 2019’da yarattıkları 8.876 Tezos (XTZ) tokeninin gelir olmadığını ve bu şekilde vergilendirilmemesi gerektiğini belirten bir şikayette bulundu. Şikayette ayrıca, hükümetin “gelirden ziyade vergi yaratıcı faaliyet olan benzeri görülmemiş bir şey” yapmaya çalıştığı da iddia edildi.

“Yeni oluşturulan pastaları, kitapları veya tokenleri gelir olarak vergilendirmek, vergi mükellefleri ve ABD ekonomisi üzerinde geniş kapsamlı ve zararlı etkilere sahip olacaktır ve İç Gelir Kanunu, yönetmelikler, içtihat veya Anayasa tarafından desteklenmemektedir.”

Perşembe günü kamuya açıklanması beklenen mahkeme başvurularına göre, IRS, Jarretts’ın geçen yıl talep edilmeyen ödülleri için ödediği 3,793 doları “yasanın öngördüğü kanuni faizle” iade etme talebini yerine getireceğini açıkladı.

Henüz, talep edilmemiş bahis ödüllerinin nasıl vergilendirileceğine dair rehberlik eksik. IRS, vergi mükelleflerine “herhangi bir sanal para biriminde herhangi bir finansal çıkar alıp almadıklarını, satıp satmadıklarını, takas edip etmediklerini veya başka bir şekilde elden çıkardıklarını” soruyor, ancak bu tanımlayıcıların hiçbiri doğrudan Jarrett’lerin satılmamış ve talep edilmemiş ödülleriyle ilgili görünmüyor.

Forbes, konuya yakın kaynakların, çiftin daha uzun vadeli koruma elde etmek ve ülke çapında bir emsal oluşturmak için davayı mahkemede daha fazla takip etmeyi planladığını söylediğini bildirdi. Amerikalı vergi mükellefleri muhtemelen bu mahkeme sonucuna yönelik hiçbir yasal yanıtın Birleşik Krallık düzenleyicisinin kripto staking konusundaki yeni rehberliğine benzememesi için dua ediyor. Orada, kriptoyu stake etmek genellikle token satışı olarak kabul edilecek ve sermaye kazancı vergisine tabi olacaktır.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir