Bitcoin HaberleriKriptoKripto Haberleri

IRS özel ajanı: Kripto Geleceğimiz ancak Dolandırıcılık Yüksek!

Google News Abone Ol

Amerika Birleşik Devletlerinden IRS’e bağlı üst düzey bir özel ajan, bir konferansta, NFTlerin ve kriptonun “gelecek” olduğunu söyledi, ancak bu alanda dolandırıcılık ve manipülasyonun hala yaygın olduğunu vurguladı.

IRS Suç Soruşturmasının Los Angeles bölge ofisinden Ryan Korner, Salı günü USC Gould Hukuk Okulu tarafından düzenlenen sanal bir etkinlik sırasında yorumları yaptı. Bloomberg, Korner’ın şunları söylediğini bildirdi:

“Bu bölgede sadece dağ kadar dolandırıcılık görüyoruz.”

Olaya IRS Suç Soruşturma bölümünün kripto sektörünün önemli büyümesini kabul ettiğini, ancak dijital varlıkların kullanımının ödemeler ve ticaretle sınırlı olmadığını kaydetti. Dolandırıcılık, kara para aklama, piyasa manipülasyonu ve vergi kaçırma gibi çeşitli yasa dışı davranışları özetledi.

Korner: Tek bir Tweet ile bütün piyasa manipüle edilebiliyor

Korner, özellikle piyasa manipülasyonunu vurgulayarak, yüksek profilli yatırımcıların varlık fiyatlarını tek bir Tweet ile değiştirme yeteneğine sahip olduğuna işaret etti.

Ünlülerin uzaya katılımı hakkında konuştu, belki de yakın zamanda EthereumMax adlı sahte bir tokeni teşvik etmek için sıcak suya giren Kim Kardashian ve Floyd Mayweather Jr. gibi örnekleri düşünerek dedi ki:

“Ünlülerin peşinde değiliz, ancak ‘Hey, IRS, muhtemelen bana bakmalısın’ diyen bariz veya üstü kapalı bir yorum yaptıklarında, yaptığımız şey bu.”

“Kripto ve NFT’ler Geleceğin Ta Kendisi”

Etkinlik sırasında Korner, bölümün ajanlarını kripto ve NFT düzenlemeleri konusunda aktif olarak eğitmesinin ve eğitmesinin nedeninin “bu alanın gelecek olması” ve hiçbir yere gitmemesi olduğunu belirtti.

Korner ayrıca, IRS’nin “herkesin aynı sayfada olduğundan ve suçluların önünde kaldığından emin olmak” için Adalet Bakanlığı da dahil olmak üzere diğer federal kurumlarla işbirliği yaptığını belirtti.

IRS müfettişleri, 2021 mali yılı boyunca mali suçlarla bağlantılı 3,5 milyar dolarlık kripto para birimine el koydu. Bu, o zaman çerçevesinde bölüm tarafından ele geçirilen tüm varlıkların %93’ünü oluşturuyordu.

 

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir