Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriKriptoKripto Haberleri

İran, uluslararası ticaret için kripto ödemelerine izin verecek!

Google News Abone Ol

Mehr Haber Ajansı’nın Pazartesi günü bildirdiğine göre, İran Merkez Bankası (CBI) ve Ticaret Bakanlığı, CBI’nin ödeme platformunu, işletmelerin kripto para birimleri kullanarak ödeme yapmalarına olanak tanıyan bir ticaret sistemine bağlamak için bir anlaşmaya vardı.

İran Sanayi, Maden ve Ticaret bakan yardımcısı ve İran Ticareti Geliştirme Örgütü (TPO) başkanı Alireza Peyman-Pak, yeni ödeme mekanizmasının önümüzdeki iki hafta içinde tamamlanmasının beklendiğini söyledi.

Peyman-Pak: “Sistemin işleyişi için bir mekanizmayı tamamlıyoruz. Bu, ithalatçılara ve ihracatçılara uluslararası anlaşmalarında kripto para birimleri kullanmaları için yeni fırsatlar sağlamalı.” dedi.

Bitcoin (BTC) gibi büyük özel kripto para birimlerine atıfta bulunarak hükümetin kripto endüstrisinin ekonomik ve ticari fırsatlarını görmezden gelmemesi gerektiğini ekledi.

İran hükümetinin, kripto para birimlerinin uluslararası ticarette kullanılmasını sağlayacak bir mekanizma hazırladığı bildiriliyor.

“Bütün ekonomik aktörler bu kripto para birimlerini kullanabilir. Tüccar, bir kredi şekli olan Bitcoin gibi kripto paraları elde etmek için kullanabileceği ve satıcıya veya ithalatçıya aktarabileceği ruble, rupi, dolar veya euroyu alır. […] Kripto para piyasası krediyle yapıldığı için ekonomik aktörlerimiz rahatlıkla kullanabilir ve yaygın olarak kullanabilir.”

İran’ın büyük blok zinciri organizasyonu 2021 sonlarında kripto düzenlemelerinin uygulanmasıyla ilgili endişelerini dile getirdiği için kripto endüstrisi bir dereceye kadar belirsizlikle ilişkilendirildi. İran hükümeti ayrıca aşırı sıcaklıkları gerekçe göstererek düzenli olarak yerel Bitcoin madencilerine giden elektriği kesiyor.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir