Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriBlockhainEditörün SeçimiKriptoKripto Haberleri

Intel, Bitcoin Madenciliği Yapan Çipi Blockscale’i Çıkardı!

Google News Abone Ol

Intel, yeni Bitcoin (BTC) madencilik çipi Blockscale’i tanıttı. ASIC donanımı, SHA-256 şifrelemesi kullanan proof-of-work blok zincirlerinde çalışmak üzere tasarlanmıştır.

ASIC, belirli işlemleri yapmak üzere tasarlanmış tümleşik devre anlamına gelir.

Saniyede 580 Gigahash’a Ulaşacak!

Intel’in söylediği gibi Blockscale, saniyede 580 gigahash’a kadar bir hash hızına sahip olacak. 4,8 ila 22,7 watt arasında güç tüketecek ve enerji verimliliği terahash (J/TH) başına 26 jul’e kadar çıkacak. Her çip, zincir başına maksimum 256 entegre devre ile çıkışını artırarak tek bir madencilik biriminde birleştirilebilir.

Buna karşılık, piyasadaki önde gelen Bitcoin madencilik makinelerinden biri olan Bitmain’in Antminer S19 Pro’su 110 TH/s hash oranına sahip. 3.250 watt güç tüketiyor ve 30 J/TH enerji verimliliğine sahip. Teorik olarak 256 Blok Ölçekli yongadan oluşan bir madencilik birimi, toplam 148,5 TH/s hash oranına sahip olacak. Yaklaşık aynı enerji verimliliğinde 1,228 ila 5,811 watt arasında güç tüketecektir.

Ayrıca: Bitcoin Ağ Zorluğu En Yüksek Seviyesine Ulaştı! 2140 Yılına Kadar Madencilik Yapılabilecek!

Intel, 2022’nin üçüncü çeyreğinde Blockscale sevkiyatına başlayacağını duyurdu. Argo Blockchain, Block, Hive Blockchain Technologies ve GRIID Infrastructure, firmanın ASIC’sine dayalı yeni sistemler geliştiren ilk şirketler arasında bulunacak. Intel’deki hızlandırılmış bilgi işlem sistemleri ve grafik grubundaki blok zinciri ve iş çözümlerinin genel müdürü Jose Rios geliştirme ile ilgili olarak şunları söyledi:

“Küresel olarak daha sürdürülebilir bir kripto para ekosistemi yaratan şirketlerle işbirliği yapmaktan ve bu şirketlere çözümler sunmaktan gurur duyuyoruz. Intel Blockscale ASIC, Bitcoin madenciliği şirketlerinin önümüzdeki yıllarda hem sürdürülebilirlik hem de hash oranı ölçeklendirme hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmada önemli bir rol oynayacak.”

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir