NFT Haberleri

Instagram, NFT desteğini 100’den fazla ülkeye genişletiyor

Google News Abone Ol

Perşembe günü yayınlanan bir blog gönderisine göre Instagram, bu yılın başlarında belirli pazarlarda test ettikten sonra NFT desteğini “Afrika, Asya Pasifik, Orta Doğu ve Amerika”da 100 ülkeye daha genişletecek.

Dev sosyal medya platformunun Meta’ya ait bir varlık olma statüsü sayesinde, hareket teknoloji devinin NFT sektöründeki alanını genişletme umutlarını da destekleyebilir. Bu, Instagram’ın kullanıcılar için bir NFT pazarı olarak hizmet etmek için yaptığı en son hamle ve Meta’nın çeşitli özellikleri için NFT planının meyve vermesiyle Facebook’un bu adımı takip etmesi sadece bir zaman meselesi gibi görünüyor.

Web3 hayatı Web2 ile birleşiyor

Son zamanlarda Web3 alanına dair çalışmalar giderek hızlansa da bu tam olarak yayılabilmiş değil. Şu anda, Instagram’ın halka sunduğu özellikler arasında çoğunlukla kullanıcıları tarafından oluşturulan veya toplanan NFT’lerin paylaşılması yer alıyor. Ancak bunun Instagram’ı benimsemiş olan ve paylaşımlar yapan birçok sanatçı üzerinde yaratabileceği sonuçlar çok büyük olacaktır. NFT ve Instagram’ın birleşecek olması ile birlikte sosyal medya platformu üzerindeki içerik oluşturucular bu kararı sevinçle karşıladı.

Instagram, yaptığı açıklamalarda kullanıcıların NFT ekosistemine entegre olma kolaylığını vurguladı. Platforma NFT yerleştirmeye başlamak için kullanıcıların kripto para cüzdanlarını Instagram hesaplarına bağlamaları gerekecek. Bu bağlantı yapıldıktan sonra, kullanıcıların uygulamanın dijital koleksiyon bölümüne erişmeleri ve satın aldıkları veya katkı yaparak oluşturdukları NFT’leri paylaşmalarına olanak tanınacak. Bu gönderiler, içerik oluşturucunun ve sahibinin meta verilerini içerecek ve bildirildiğine göre, o kullanıcının takipçilerinin yayınlarında “kamaştırıcı bir etkiye” sahip olacak.

Ancak biraz endişe verici olan şey, Instagram’ın ilk duyurusunda donanım cüzdanı desteğinden bahsedilmemesi. Hack’ler son zamanlarda yükselişte ve binlerce Solana kullanıcısı, bilgisayar korsanlarının web’in en popüler veya “daha sıcak” Solana cüzdanlarından bazılarında yararlandığı ortak bir güvenlik açığı nedeniyle bu hafta başlarında multi-milyon dolarlık devasa bir hack’in kurbanı oldu. Bu da akıllara bazı tehlikeleri getirmekte.

NFT alanındaki önemli bir kripto para cüzdanı olan MetaMask, kimlik avı dolandırıcılıklarının Solana kullanıcı anahtarlarını hacklemesini önlemek için küçük bir kullanıcı arayüzü güncellemesi bile yayınladı. Ama sonra, donanım veya “soğuk” cüzdanlar etkilenmediği için, sıcak cüzdanların ne kadar güvenli olduklarına dair tartışmalar kesilmedi.

Ne olursa olsun, Instagram içerik oluşturucularının NFT özelliğinin sürekli desteğiyle dört gözle bekleyecekleri çok şey olacaktır. Buna ek olarak, endüstri hala bir ayı piyasası altında seyrediyor olsa da, değişen ekonomik koşullar, NFT hamlesiyle birlikte sektöre gereken gücü verebilir.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir