Metaverse Haberleri

HTC’nin “Metaverse Telefonu” 28 Haziran’da piyasaya çıkacak

Google News Abone Ol

HTC, son zamanlarda akıllı telefon pazarında büyük ölçüde görünmeyen bir isim haline gelmiş durumda ve uzun bir süredir neredeyse hiç yeni cihaz piyasaya sürmedi. Bu durum markaya büyük ölçüde zarar vermiş olsa da tüm dünyayı kasıp kavuran Metaverse akımı, markayı tekrardan canlandırmış gibi görünüyor.

Şirket, son yıllarda VR (Sanal Gerçeklik) konusunda kaydettiği ilerlemeyle tanınıyor. HTC şimdi de VR deneyimini ve akıllı telefonlarını bu ay piyasaya sürülecek yeni bir cihazda birleştirme kararı aldı. Böylece, HTC’nin yeni ‘Metaverse telefonu’ çok yakında gün yüzüne çıkacak.

Metaverse telefonu çok yakında geliyor

HTC’nin yeni akıllı cihazı 28 Haziran’da piyasaya sürülecek ve Metaverse’ün (veya markanın deyişiyle Vivaverse) ilk telefonu olacak. Bu, VR ve AR’nin (Artırılmış Gerçeklik), HTC’nin Metaverse konseptinde kendi zevki olan Viveverse ile daha derin bir ilişkiyle hazırlanacağı ve piyasaya sürüleceği anlamına geliyor.

Henüz resmi olarak açıklanmayan HTC Viveverse, ilk kez bu yıl Nisan ayında piyasaya sürülecekti, ancak tedarik zinciri sorunları Tayvanlı şirketi, yeni cihazını piyasaya sürme planlarını ertelemeye zorladı.

Duyurudan sonra bile, yeni HTC telefonun detayları kötü şekilde açıklandığı için Metaverse heyecanının ortasında bile istediği geri dönüşü alamadı. Şu anda, telefonun normal bir cihaz olup olmadığı, özel sınıf bir kameraya sahip olup olmadığı veya bazı yeni sensörler cevapsız kalan sorular olarak göze çarpıyor. Vive Flow VR başlığı ve yerel AR uygulamaları için verilecek olan desteğin dışında, Viveverse telefonunun tam olarak hangi özellikleri sunacağını henüz bilmiyoruz. Cihazın lansmanı 28 Haziran tarihinde yapıldığında daha fazla ayrıntı mevcut olacaktır.

HTC’nin yeni Metaverse telefonunun Türkiye pazarında yer alıp almayacağıysa henüz bilinmiyor.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir