Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriEthereum HaberleriKriptoKripto HaberleriMetaverse HaberleriNFT Haberleri

HSBC, eğitici finans oyunları sunmak için The Sandbox’la anlaşıyor!

Google News Abone Ol

2,4 trilyon dolarlık toplam varlıkları ile Avrupa’nın en büyük bankalarından biri olan HSBC, The Sandbox içinde açıklanmayan bir miktar için sanal bir LAND arsası satın alma niyetini açıkladı. The Sandbox tarafından yapılan açıklamaya göre yeni ortaklar, kullanıcıların spor, e-spor ve oyun meraklılarıyla etkileşim kurması için fırsatlar geliştirecek.

HSBC’nin Asya Pazarlama Direktörü Suresh Balaji’ye göre, bankacılık devinin finansal okuryazarlık tekliflerine odaklanacağı ve “eğitici, kapsayıcı ve erişilebilir deneyimler yaratmak için spor ortaklarımız, marka elçilerimiz ve Animoca Markalarıyla birlikte çalışacağı” bildiriliyor.

Bu ortaklık, pandemi tarafından hızlanan dijital bankacılığa geçiş nedeniyle birçok finans kuruluşunun fiziksel şubelerini kapattığı bir dönemde gerçekleşti. The Sandbox’ın kısa süre önce atanan ABD CEO’su Mathieu Nouzareth ile metaverse’deki bankacılık vizyonu hakkında konuştu.

“Finansal okuryazarlık, daha sağlıklı, daha adil finansal gelecekler inşa etmenin önündeki büyük bir engeldir. Sandbox’ın oyun bileşeni, müşterilerin ve meraklı izleyicilerin önemli finansal kavramlar hakkında ilginç ve özgün bir şekilde ilgisini çekmek için idealdir.”

“Dijital platformlarda her türlü marka ve deneyimle etkileşime girmeye alışmış bir nesil” ile bağlantı kurmayı umduğunu da sözlerine ekledi. Ve bu finans kurumları, meta veri tabanında yenilik yapmak isteyen diğer etkileşimli markaların ve hizmet sağlayıcıların gerisinde kalmamalı.

HSBC SANDBOX WK

Warner Music Group, Adidas ve Ubisoft…!

The Sandbox’ın ana şirketi Animoca Brands, HSBC’nin meta veri tabanında faaliyet gösteren 200’den fazla mevcut ortaklığa katıldığını tweetledi. The Sandbox ile çalışan diğer büyük markalar arasında Warner Music Group, Adidas ve Ubisoft yer alıyor.

İlgili: Mark Zuckerberg, Instagram’ın yakında NFT’leri ekleyeceğini söylüyor!

Ancak HSBC, metaverse’e giren ilk banka değil. Geçen ay, J.P. Morgan, metaverse’inde sanal bir salon açarak resmi olarak Decentraland’daki ilk büyük banka oldu. Küresel metaverse pazarının 2030 yılına kadar 1 trilyon dolara ulaşacağı tahmin ediliyor.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir