Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriBlockchain HaberleriKriptoKripto Haberleri

Hoskinson: Kripto Ekosistemi 2022’de daha hızlı büyüyebilir!

Google News Abone Ol

Yakın tarihli bir YouTube videosunda Charles Hoskinson, geçtiğimiz yıl kripto topluluğunun diğer üyeleri tarafından dile getirilen endişeleri açıklarken Cardano (ADA) ekosisteminin hızlı büyümesini vurguladı.

Hoskinson, hükümetin kripto para birimleri algısı hakkında konuşurken, “Rastgele insan gruplarının gerçekleri kontrol ettiği ve neyin meşru olduğuna karar verdiği bir dünyada yaşıyoruz” dedi. Mali suçların büyük çoğunluğunun ABD doları veya diğer itibari para birimleriyle işlendiğine dikkat çekti.

Hoskinson’a göre, bu yıl kripto ekosisteminin büyümesi 2022’den daha yavaş olabilir:

“2,5 trilyon dolarlık endüstrinin nereye gideceğini hayal etmek zor. Sanırım bu kadar hızlı büyümenin iyi ya da kötü sonuçlarını bir endüstri olarak sindireceğiz.”

Ayrıca, Silikon Vadisi’nin 2021’de merkeziyetsiz finans (DeFi) alanında 10,5 milyar dolarlık kayıplara neden olan, kriptoda “hızlı hareket et ve işleri boz” mantrasını değiştirme ihtiyacının altını çizdi. Cardano’nun yavaş ve metodik yaklaşımına vurgu yapan Hoskinson şunları söyledi:

“İşte bu yüzden *VC’ler Cardano’nun bir topluluğu olduğunu gerçekten anlamıyor bile. Mikrofonun arkasında sadece benim olduğumu düşünüyorlar.”

Benzer bir canlı YouTube oturumunda Hoskinson, DeFi’nin potansiyelinden ve Cardano’nun sektördeki küçük rolünden bahsetti.

Ona göre, geliştiricilerin ve yaratıcıların daha uzun vadeli bir vizyon geliştirmesi gerekiyor:

“Bu tür bir mühendisliği yapmak ve bunu geleceğe yönelik bir gözle ve öngörüyle doğru yapmak çok zor. Ne yazık ki, bu alandaki projelerin çoğu zamanın testine dayanamayacak. Önümüzdeki 5-10 yıl içinde büyük bir yok oluş göreceğimiz bir gerçek.”

*VC: Venture Capitalist yani “Risk Sermayedarı” olarak çevrilebilecek kavram, gelecek vaat eden yeni işletmelere ya da startuplara yüklü yatırımlarda bulunan yatırımcıları belirtir.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir