Kripto Haberleri

Hong Kong’tan yatırımcılara NFT konusunda kritik uyarı!

Google News Abone Ol

Hong Kong Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, yatırımcıları NFT sektörüne yatırım yapmanın riskleri konusunda uyardı. Hong Konglu yetkililer tarafından yapılan bu uyarının sektörde yaşanan son dolandırıcılık haberlerinin ardından gelmesiyse şaşırtmadı. İnsanları tehlikeli yatırımlara karşı uyaran yetkililer, kişilerin daha dikkatli olmaları gerektiği noktasında onlara hatırlatma yaptı.

Yatırımcılar risklerin farkında olmalıdır!

SFC, diğer sanal varlıklar gibi NFT’lerin de birçok piyasa riskine maruz kaldığını belirtti. Bu dijital varlıklar, ikincil piyasada likidite eksikliği, fiyat şeffaflığı ve dolandırıcılık dahil olmak üzere çeşitli kriterlerle daha yüksek oynaklığa sahiptir. Yatırımcıların bunun farkında olması gerektiğini de sözlerine ekleyen yetkililer, kişilerin ne yaptığından emin olmamaları durumunda ticaretten kaçınmaları ve olası kayıpları tolere etmeleri gerektiği noktasında uyarıyor.

Rapora göre, düzenleyici, çoğu NFT ürününün temel alınan bir varlığın benzersiz sürümünü temsil ettiğini gözlemlemekte. Bunların, dijital sanat eseri, resim, müzik veya video olabileceği kaydedildi. Ancak bu ürünlerin benzersiz bir dijital temsili olduğunu, etraflarındaki faaliyetlerin yetkili bir ofisin kontrolü altında olmadığını belirtti.

SFC’nin yorumları, düzenleyicinin kripto para birimleri hakkında daha kapsamlı düzenleme taslağı hazırlama planının ortasında geldi. Bir süredir bu konuda bir düzenleme çalışması yapan Hong Konglu yetkililerin çok yakında NFT konusunda da bir resmi duyuru yapmaları bekleniyor.

Son olarak, bir istisna olmadıkça, bu alana dahil olan her kuruluşun Hong Kong’ta bir SFC lisansı alması gerekmektedir.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir