Haftalık Bülten

Honduras Merkez Bankası, Bitcoin ile İlgili Bir Düzenleme Yapmadıklarını Açıkladı!

Honduras Merkez Bankası,  kripto para birimlerini Honduras'da ödeme aracı yapma hamlelerini yakında açıklayacağına dair söylentilerin ardından, Bitcoin'in ülkede bir para birimi olarak kullanılması  alakalı bir açıklama yaptı.

Google News Abone Ol

 

Honduras Merkez Bankasından Açıklama

Honduras Merkez Bankası, Orta Amerika ülkesinin kripto para birimlerini ödeme aracı yapma hamlelerini yakında açıklayacağına dair söylentilerin ardından, Bitcoin’in ülkede bir para birimi olarak düzenlenmediğini açıklayan bir açıklama yaptı.

Merkez bankasının Twitter hesabında yapılan duyuruda, Bitcoin’in Honduras’ta düzenlenmediğini ve diğer ülkelerin çoğunda da yasal ödeme aracı olarak kabul edilmediğini açıklıyor. Duyuruda Honduras Merkez Bankasının ülke sınırları içinde yasal olarak banknot ve madeni para basabilen tek kuruluş olduğunu ve Lempira’nın ulusal para birimi olduğunu hatırlatıyor.

Duyuru ayrıca, Honduras Merkez Bankasının kripto para birimleriyle ilgili önceki birkaç açıklamasına atıfta bulunuyor. Bunlar, merkez bankasının ödeme yöntemi olarak kripto para birimleri kullanan herhangi bir işlemi denetlemediğini veya garanti etmediğini ve bu işlemleri yapan herkesin bunu kendi sorumluluğunda yapacağını açıkladı.

Honduras Merkez Bankası ayrıca bir merkez bankası dijital para birimi (CBDC) çıkarmanın fizibilitesini belirlemek için kavramsal, teknik ve yasal çalışmalar üzerinde çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

hondurasbtc

Honduras ve Kripto Varlıklar

Sosyal medyada, Honduras başkanı Xiomara Castro’nun kripto para biriminin bu hafta yasal ihale haline geleceği hakkında bir duyuru yapacağına dair spekülasyonlarla dolup taşıyor, ancak böyle bir duyuruyu doğrulayan herhangi bir kanıt bulunmuyor

Honduras küçük bir ülke, ancak Bitcoin’i yasal ihale olarak benimsemesi önemli olabilir. Komşu ülke El Salvador, geçen Eylül ayında Bitcoin’i yasal ödeme aracı yapan ilk ülkeydi ve birkaç ay sonra “Bitcoin City” olarak bilinen yeni bir şehir kurma planını duyurdu. Bu şehir, Honduras ve Nikaragua ile sınır paylaşan Fonseca Körfezi kıyılarında yer alacak.

İlginizi Çekebilir: Tayland, 1 Nisan’dan İtibaren Kripto Paralarla Ödeme Yapılmasını Yasakladı!

El Salvador’un 15 Mart – 20 Mart arasında Bitcoin City’nin inşasını desteklemeye yardımcı olacak ilk Bitcoin tahvilini başlatması bekleniyordu. Ancak, tahvil projesi şu anda ertelenmiş durumda.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir