Altcoin HaberleriEthereum HaberleriKriptoKripto HaberleriNFT Haberleri

Hintli çift, dijital rahip NFT yemini ile blockchain düğününü kutluyor!

Google News Abone Ol

Hindistan’dan genç bir çift, Ethereum (ETH) blok zinciri üzerinden sonsuza kadar birbirlerine olan aşklarını dijitalleştirmek için NFT’ler kullandı.

Hindistan’ın Pune kentinden yeni evli çift Shruti Nair ve Anil Narasipuram, bir blockchain düğününe ev sahipliği yaparak mahkeme evliliklerini bir sonraki seviyeye taşımaya karar verdiler. Anıl’a göre, koca:

“Diğer ülkelerdeki insanların blok zinciri evliliklerini nasıl yaptıklarına dair bazı makaleler okudum ve bu beni motive etti.”

Trendi takip eden diğer önde gelen kripto girişimcileri arasında Coinbase’in personel ürün tasarımcısı Rebecca Kacherginsky yer alıyor.

Hint blok zinciri düğününün bir parçası olarak, çifte çevrimiçi olarak NFT’yi – yani dijital rahip – basmaktan sorumlu olan Anoop Pakki eşlik etti.

Anil, “Yeminleri okuduk ve dijital rahibimizin kutsamalarını aldıktan sonra, NFT’yi karımın dijital cüzdanına aktarma işlemini onayladım” dedi. “Ardından dijital rahibimiz tarafından karı koca ilan edildik!

marriage crypto

“Büyük sözler vermeyeceğiz, ancak bu işi yapmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Tüm anlaşmazlığımız ve çatışmamız sayesinde, birbirimize ve kendimize dair anlayışımızı geliştirmeyi umuyoruz. Birbirimiz için bütün köy olmayı beklemiyoruz ama birbirimizin yanında olacağız, el ele, bu macerada birlikte yürüyeceğiz.”

Dijital bir görüntü biçiminde olan evlilik yemini daha sonra OpenSea platformunda dijital rahip tarafından NFT olarak basıldı. NFT’nin açıklaması şöyle:

“Bu sözleşme 17 Mart 1988 doğumlu Shruti Sathian Nair ile 11 Ekim 1986 doğumlu Anil Mohan Narasipuram arasındadır. Bu anlaşmanın tarafları işbu vesile ile 15 Kasım 2021’de karı koca ilan edilmiş ve hastalık halinde tutmak zorundalar. ve sağlıkta, şimdilik ve ebediyen.”

Hindistan maliye bakanı Nirmala Sitharaman, Birlik Bütçesi 2022 sırasında 2022-23 yılına kadar %30 kripto vergisiyle birlikte bir merkez bankası dijital para biriminin (CBDC) piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

 

Cointelegraph’ın bildirdiği gibi Sitharaman, CBDC lansmanının daha verimli ve daha ucuz bir para birimi yönetim sistemi olasılığı ile birlikte dijital ekonomiye “büyük bir destek” sağlayacağını söyledi. Önerisi şunları önerdi:

“Herhangi bir sanal dijital varlığın transferinden elde edilen herhangi bir gelir, %30 oranında vergilendirilecektir. Bu tür gelirler hesaplanırken, edinme maliyeti dışında hiçbir harcama veya ödenekle ilgili olarak hiçbir kesintiye izin verilmeyecektir.”

 

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir