Altcoin HaberleriKriptoKripto HaberleriTeknik Analiz

Helium ($HNT) Nedir? Güncel HNT Teknik Analizi

Google News Abone Ol

Hnt bir IOT (Nesnelerin İnterneti) projesi. IOT network nedir diye soracak olursanız; herhangi kullandığınız dijital gündelik aletiin birbiriyle etkileşime/iletişime girmesini sağlayan teknoloji. Kullandığınız akıllı saatler,tv’ler, tost makineleri, ampüller yani aslında dijitalleşen her şey olabilir.Bunların birbiriyle konuşmasını sağlayan teknoloji. En yakın örnekleri şu an Google Home ya da Amazon’un Alexa’sına bağlanan ürünler diye örneklendirebiliriz.

#Helium diyor ki; global,güvenilir, merkeziyetsiz bir network oluşturabiliriz bu kullanılan araçlar arasında. Public wifi veya hücresel ağ bu konularda bir güven sağlayabilir ama fiyatları ve kullanılabilirliği çok geniş değil dünyada.

#Helium’un hali hazırda tarım, çevre, hayvan bakımı, ürün takibi ve diğer alanlarda farklı bir çok firmayla partnerlik anlaşması var ve bu ağ arttıkça da Helium’un gücü ve kapasitesi de artabilir

Şuradan inceleyebilirsiniz https://helium.com/mine . Bu aletler tamamen helium için test edilmiş durumda ve networkle uyumlu oluyor. İster ev içi, ister ev dışına uygun bu minerlardan alıp helium miningi yapabilirsiniz.

Eğer mesela ABD’de uygun bir lokasyondaysanız ve etrafınızda Helium Network’ünü kullanan ağlarda varsa ortalama günde 5 HNT kazanabiliyorsunuz. Bir nevi bitcoin madencisi gibi oluyorsunuz.(Çevrenizde ne kadar hotspot olursa o kadar fazla kazım yapıyorsunuz. )

Dünyanın neresinde kullanılıyor diye bakmak isterseniz şöyle bir adres var siz de inceleyebilirsiniz şu an için ABD-Çin-Avrupa diyebiliriz: https://explorer.helium.com/coverage#2/42.2/6.51

Teknik bir whitepaper’ı var ve okumak isterseniz bu linkten ulaşabilirsiniz; http://whitepaper.helium.com

Ekip: https://www.helium.com/about?source=post_page

Detaylı proje için: https://www.helium.com/

HNT GÜNCEL TEKNİK ANALİZİ

HNTUSDT 2022 01 03 19 22 21

HNT grafiğini incelediğimizde bir çanak kulp oluşumundan bahsedebiliriz. $42.24 direncinin hacimli kırılmasıyla üstteki dirençleri test etmesini bekleyebiliriz. Onun dışında şu an o dirençten red yedi gibi duruyor. Alt desteklerde alıcıların fiyata verdirtecekleri tepkileri izlememiz lazım. Fiyat 42-36$ aralığında hareket ediyor. 36$ civarının güçlü bir destek olduğunu unutmamak gerekiyor.  Şu anlık bu aralığın altına veya üstüne gelen hacimli kırılımları beklemek gerekiyor diye düşünüyorum.

 

Burada ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto’nun görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir