NFT Haberleri

Haftanın öne çıkan NFT haberleri

Google News Abone Ol

Her geçen gün daha da büyüyen bir dijital trend olan NFT’ler bu hafta da sıkça konuşuldu. İşte, bu haftanın öne çıkan NFT haberleri.

1. Givenchy Parfums, LGBT desteği İçin NFT koleksiyonu başlattı

Givenchy Parfums, LGBT topluluğuna olan desteğini göstermek için, yeni bir sınırlı üretim NFT parfüm koleksiyonu başlatacağını açıkladı.

Londra merkezli bir grup sanatçı topluluğu Rewind ve galeri sahibi olan Amar Singh, MAG Jeunes LGBT+ için fayda sağlayacak bir dijital sanat eseri yaratmak amacıyla bir araya geldiklerini duyurdu. Koleksiyonda çok çeşitli sayıda insanların kimliklerini betimleyen bir dizi hareketli görüntü oluşturmak için Givenchy Parfums ile birlikte çalışacaklar.

2. Futbolcu Kevin-Prince Boateng, NFT davetiyeleri ile Metaverse üzerinde evlenecek

Geçmişte AC Milan ve Barcelona formaları giymiş Kevin-Prince Boateng, 11 Haziran’da İtalyan model Valentina Fradegrada ile dünya evine girdi. “Metaverse” olarak adlandırılan sanal dünyada evlenen çift, yaptıkları bu hamleyle birlikte Metaverse alanında önemli bir olaya imza attılar. Çiftin ayrıca İtalya’da gizli bir yerde evlendikleri ortaya çıktı.

Etkinlik, Ethereum’un bugüne kadarki en popüler artırılmış gerçeklik platformlarından biri olan OVER’da gerçekleşti. Bu etkinliğe katılmak isteyen herkes Opensea üzerinden 50 dolar karşılığında NFT halindeki davetiyeler ile çiftin evliliğini izlemeye hak kazandı.

3. Kraft Foods, NFT ve Metaverse dünyasına giriş yaptı

Kraft Foods, Metaverse ve dijital dünyadaki haklarını korumak amacıyla, “Kraft”, “Jell-O”, “Kool-Aid”, “Velveeta”, “Lunchables, Oscar Mayer ve Philadelphia” isimleri için ticari marka haklarını almak istiyor. Bununla birlikte NFT alanında çalışmalar yürüteceğini açıklayan markanın çalışmaları devam etmekte.

Şirketin NFT halinde piyasaya süreceği dijital yiyecek ve içeceklerin 7 Haziran tarihinde ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne (USPTO) sunulduğu açıklandı.

4. Dev sigorta şirketinden yeni NFT koleksiyonu

Dev bir sigorta şirketi olan FWD Insurance, Web3 dünyasında varlığını ortaya koymak adına yeni NFT koleksiyonunu kullanıma sundu. Daha çok “robot” temasının kullanıldığı NFT koleksiyonuna ilginin yüksek olması bekleniyor.

Change Leadership Konferansı’nda konuşan FWD, çalışanları tarafından oluşturulan dokuz farklı robot sanat eserini herkese açık olarak duyurdu. Sigorta şirketi tarafından yapılan açıklamada, Robot temalı NFT koleksiyonunun kamuya açıklanması şirket için önemli bir atılım olarak değerlendirildi.

5. Lacoste, NFT koleksiyonunu duyurdu

Dünyaca ünlü markanın UNDW3 ve NFT alanına olan katılımının, Lacoste’un Web3 alanına resmi girişi anlamına geldiği ve her iki etkinliğin de şirketin Web3 arenasındaki ilk resmi başlangıcı olduğu belirtildi.

Lacoste’un bu atılım ile amacının, benzer ilgi alanlarına sahip insanlardan oluşan bir topluluk oluşturmak ve bu topluluğa katılımlarını teşvik etmek olduğu açıklandı. Bununla birlikte, katılımcılar yeni ve benzersiz bir şekilde birlikte çalışmanın bir yolunu deneyimleyebilecekleri bir yolculuğa çıkabilecekler.

Şirketin duyurduğu koleksiyonda yer alan ürünlerin arasında, 1933′ yapılan ve ilk Rene Lacoste polo gömleği olan bir NFT de yer alıyor.

6. Chevrolet’ten “Minted Green” Corvette Z06 Ready NFT müzayedesi

Chevrolet, National Friends of the Library müzayedesinin bir parçası olarak ilk kez Web3’e katıldı. Oldukça iddialı ve şık bir araç ile bu müzayedede yer alan Chevrolet’in bu hamlesi sosyal medyada kısa sürede yayılmış durumda.

Müzayedede, söz konusu sanat eserinin renk şemasına uyacak şekilde boyanmış gerçek bir Corvette Z06 2023 ve Z06’dan ilham alan orijinal bir NFT çalışması satın almak mümkün durumda. Müzayedeyi kazanan kişi, Chevrolet’nin Corvette Z06 2023’ün üretiminde asla “Minted Green” renginin kullanılmayacağına dair şirketten bir söz almış olacak.

7. Lüks marka Bulgari, NFT Watch ürününü tanıttı

Bulgari, Paris’teki VivaTech 2022 teknoloji konferansında yeni fikirleri ve girişimciliği teşvik eden özel Metaverse platformuna yaptığı katılımda, şirketin bu alanda yapmak istediği projeleri açıkladı. Buna göre Bulgari’nin amacı, markanın tarihi estetiğini geliştirmek ve aynı zamanda gelecekteki bir “Roma gün batımının potansiyel ihtişamına saygı göstermek.” olarak belirtilmiş durumda .

NFT Watch saatine gelince, Bulgari’nin “Octo Finissimo Ultra” modeli konferans sırasında tanıtıldı. Şirkete göre bu saatler aynı zamanda dünyanın en gelişmiş mekanik saatleri konumunda. Her bir saat, sahibinin görebileceği ve saatin kökeninin kanıtı olarak hizmet edebileceği benzersiz bir NFT sanat eserine sahip olacak.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir