Haftalık Bülten

Haftanın Önemli NFT Haberleri

Geçtiğimiz hafta NFT alanında birbirinden önemli birçok gelişme yaşandı. Bu gelişmelerin detaylarını aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.

Google News Abone Ol

Yuga Labs, CryptoPunks ve Meebits’i Satın Aldı

Bored Ape Yacht Club yaratıcıları Yuga Labs, Larva Labs ile Yuga’nın NFT alanındaki en büyük iki proje olan CryptoPunks ve Meebits’i satın alacağına dair ortak bir duyuru yayınladı

Şartlar açıklanmasa da, Yuga’nın bu projeleri güvence altına almak için büyük bir çek yazmaya istekli olduğunu varsayabiliriz ve Yuga’daki ekip, bireysel Punk ve Meebit sahiplerine, kendi projelerindeki sahip olunan NFT’lerden para kazanma haklarının verilmesine izin vermeyi planladıklarını zaten belirtti.

yugalabs 861

Baidu’nun Yeni NFT Girişimi

Çinli internet ve teknoloji firması Baidu, son birkaç gün içinde 20.000 NFT dağıtıyor ve önümüzdeki birkaç gün içinde birkaç bin avatar NFT’nin piyasaya sürülmesi bekleniyor. NFT’ler, Baidu’nun kendi özel blok zinciri ağında yayınlanıyor. Baidu, Çin’de sahip olduğu blok zincirinin kendi genel beta sürümünü yayınlayan ilk şirketti ve firma özellikle NFT alanında agresif davranıyor.

baidu

Immutable X, Son Finansman Turunu Tamamladı

Avustralya merkezli NFT girişimi Immutable X, Singapur’un devlete ait yatırım şirketi Temasek’in öncülük ettiği C Serisi bir turla 200 milyon dolarlık finansman sağlayarak en son finansman turunu tamamladı. Finansman, firma için 1 milyar doların üzerinde bir değerleme ayırdı ve onu bir ‘unicorn’ olarak sağlamlaştırdı – Immutable, oyun NFT alanında güçlü bir yer edindiği için GameStop’un beğenileriyle ortaklık kurdu.

d2adojromh281.jpg

 

Geçen Yılki NFT Ticareti 18 Milyar Doların Üzerinde

NonFungible.com’daki  son rapora göre, 2021’deki NFT’lerin birleşik ticaret hacmi 18 milyar doları aştı. Bu sayı 2020’de sadece 82 milyon dolardı.

Trend verileri, 2022 başlarındaki rakamların 2021’in 4. çeyreğine göre düşük performans gösterdiğini gösterse de – özellikle bu ay – ikincil satış pazarında, tamamen finansal bir perspektiften NFT alanına hala güçlü bir katılım var.

İlginizi Çekebilir: Axie Infinity, 2021’de blockchain NFT işlemlerinde Rekora Ulaştı!

 

Non Fungible token sales 2021

Kaynak: NonFungible.com, Cointelegraph Research

Biggie Smalls Anısına NFT

Tezos (XTZ), John Legend ve Grammy gibi isimlerle ortaklık kuran müzik NFT platformu OneOf için tercih edilen blok zinciridir ve şimdi onun vefatından bu yana 25 yılını onurlandırmak için Biggie Smalls anma NFT’lerine ev sahipliği yapacak. .

Duyuruya göre, NFT’lerden elde edilen gelirin bir kısmı toplum odaklı Christopher Wallace Memorial Foundation’a fayda sağlayacak. NFT serisi, sanatçının son albümü “Life After Death”den ilham alıyor.

oneof

LimeWire’ın Geri Dönüşü mü?

LimeWire, 2000’lerin başındaki kültürün temel taşıydı; muhtemelen ara sıra bir virüs veya casus yazılım getiren bir P2P dosya paylaşım yazılımıydı. Hepsi, ilk dosya paylaşım deneyiminin bir parçasıydı. LimeWire, telif hakkı ihlali konusundaki savaşları kaybettikten sonra 2010 civarında kapatıldı.

Şimdi, LimeWire görünüşe göre bir tür geri dönüş yapıyor. Yerel LMWR token’ı kullanılan bir NFT pazarı olarak. Platformdaki NFT’ler Mayıs ile yıl sonu arasında bir zamanda kullanıma sunulması bekleniyor.

limeweire

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir