NFT Haberleri

Günün en çok kazandıran ve kaybettiren NFT koleksiyonları

Google News Abone Ol

29 – 30 Haziran itibariyle kripto para piyasalarında devam eden çalkantılı sürecin etkileri NFT dünyasında da yakından hissediliyor. Buna rağmen bazı NFT koleksiyonlarının halen yatırımcısına iyi bir kazanç sunduğunu görüyoruz. Yaşanan ağır düşüşlerin ortasında bazı NFT koleksiyonları bugün taban değerleri açısından önemli artışlar yaşadılar. Bunlardan ilki de sadece son 24 saatte %30 taban değer artışı yaşayan Zipcy’s SuperNormal koleksiyonu oldu. İşte detaylar…

Zipcy’s SuperNormal NFT koleksiyonu değerleniyor

Toplamda 1000’den fazla özelliği bünyesinde barındıran Zipcy’s SuperNormal NFT koleksiyonu son 24 saatin en çok kazandıran projesi oldu. Toplamda 8.888 benzersiz NFT ürününün yer aldığı koleksiyona olan ilgiyse son dönemlerde giderek artıyor.

Yaşanan son artışlarla beraber Zipcy’s SuperNormal koleksiyonunun taban değeri 0.287 ETH’ye kadar çıkmış durumda. Bununla birlikte ortalama 318 dolarlık bir taban değere sahip olan koleksiyonda yer alan bazı ürünlerse bundan çok daha yukarı fiyatlara satılabiliyor.

NFT dünyasında son durum (30 Haziran)

Bilindiği üzere kripto para sektöründe bir türlü etkisini kaybetmeyen ayı piyasaları NFT dünyasını da derinden etkiledi. Birçok koleksiyonun taban değeri bu süreçte önemli bir gerileme yaşarken bunlardan en çok etkilenenlerden biri de ünlü Bored Ape Yacht Club (BAYC) koleksiyonu oldu. Sosyal medyada da yüz binlerce takipçisi bulunan koleksiyonun taban değeri şu anda 86.28 ETH olarak ölçülüyor. Zirve olduğu dönemlerde neredeyse yarım milyon dolarlık bir taban değerin bulunduğu koleksiyonda bu değer şimdiyse 95 bin dolar olarak ölçülmekte. Her geçen gün daha da değer kaybeden koleksiyonun uzun vade için nispeten daha elle tutulur projeleri bulunuyor. Bu yüzden de NFT sahiplerinin satış yönündeki sabırlarının daha fazla olduğunu söyleyebiliriz.

İlk olarak 2021 yılının sonlarına doğru patlama yapan bu sektöre olan ilgi şu anda halen devam ediyor. Birçok dev firmanın da kendi NFT koleksiyonlarını duyurmasıyla birlikte biraz daha günlük hayatımıza yerleşmeye başladıklarını görmek mümkün. Ancak bu durum da eski koleksiyonları gölgede bırakabiliyor. Bu yüzden NFT sahiplerinin bunu bir hobi değil de yatırım olarak düşünmeleri durumunda hareketlerine daha da dikkat etmeleri gerekmekte.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir