Kripto Haberleri

Güney Koreli Yatırımcılar LUNA konusunda uyarıldı!

Google News Abone Ol

Kripto para altcoin çeşitleri arasında bulunan LUNA (Terra), Mayıs ayında büyük düşüş yaşadı. Yaşanan bu düşüş nedeniyle bu coine yatırım yapan kripto para yatırımcıları çeşitli kayıplar yaşadı. Piyasada kaosa neden olun bu fiyat düşüşü ise Güney Koreli yatırımcılar tarafından farklı bir etki yarattı. Alınan bilgilere göre Güney Koreli yatırımcılar LUNA’ya halen büyük ilgi gösteriyor.

Güney Koreli Yatırımcılar uyarıldı

Gün içinde yaşanan fiyat düşüşü nedeniyle LUNA’nın işlem fiyatları 0,0001414 $ seviyesine kadar düştü. Ancak bu düşüş ardından yapılan satın almalar sayesinde altcoine yatırım yapan kişilerin sayısı 3 kat oranında arttı. Güney Koreli yatırımcılar sayesinde yaşanan bu artış Güney Kore Finansal Hizmetler Komisyonu’nu tedirgin etti. Bunun üzerine komisyondan Güney Koreli yatırımcılara uyarı geldi ve LUNA üzerine yatırım yapmamaları gerektiği belirtildi.

LUNA Yatırımcıları 280 Bine ulaştı

LUNA kripto parasında yaşanan fiyat çöküşü çok sayıda yatırımcıyı etkiledi. Güney Koreli yatırımcıların bu kripto parayı tercih etmeleri nedeniyle yatırımcıların sayısı artış göstermeye devam etti. Yaşanan çöküşün öncesinde 100 bin yatırımcının bulunduğu LUNA çöküşün ardından 280 bine ulaştı.

yatırım

Kripto Para Borsalarından ticareti durdurma kararı

LUNA kripto para piyasasında yaşanan düşüş ve hareketlilik işlem gören kripto para borsalarının yeni kararlar almalarına neden oldu. Buna göre Upbit ve Bithumb isimli borsalar LUNA ticaretinin yapılmasını durdurmaya karar verdi.

Borsalar tarafından yapılan açıklamalarda bu altcoinin ticaretini durdurma işlemi 20-27 Mayıs arasında gerçekleşecek. Bu borsalara ek olarak CoinOne platformu da LUNA girişinin durdurulmasına karar verdi.

LUNA Kripto Parasının ofisi hakkında şüphe çeken detaylar

Güney Koreli yatırımcıların ilgi göstermeye devam ettiği LUNA kripto parasının kurucu ofisi hakkında şüphe çeken detaylar da ortaya çıkmaya başladı. Kripto paranın Singapur’da hizmet vermekte olan Terra isimli ofisinin aslında gerçekte olmayabileceği konuşulmaya başlandı.

Medya kuruluşu tarafından hazırlanan raporda söz konusu ofisin sadece kağıt üzerinde olabileceği belirtiliyor. Bu yönde düşünce olmasının ve rapor hazırlanmasının sebebi ise LUNA işlemlerinin Güney Kore üzerinden yapılması oluyor. Bu da ofisin Singapur’da bulunmasının yapılan işlemlerle çelişkisini ortaya koyuyor.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir