Metaverse Haberleri

Güney Kore, Metaverse sektörüne milyonlarca dolar aktaracak

Google News Abone Ol

Güney Kore, bölgedeki işletmeleri ve sektörü finanse etmek için bir Metaverse alanına yaklaşık 177 milyon dolar harcayacak.

Metaverse veya sanal dünyadaki yaşam yeni bir kavram değil, ancak etrafındaki büyük ilgi birçok endüstrinin hızla dikkatini çekiyor. Güney Kore de bu teknolojinin ve imkanların halka yayılması için kolları sıvamış durumda.

AI ve AR üzerine yoğunlaştığı için, Metaverse‘e yatırım yapmak birçok şirket için faydalı görünüyor. Güney Kore hükümeti bile meta-evrenin geleceği konusunda hemfikir.

Yeni dijital anlaşma

Güney Kore, kısa süre önce parasını doğrudan Metaverse tabanlı şirketlere ve projelere yatırma niyetini açıkladı. Bilim ve Bilgi İletişim Teknolojileri Bakanı Lim Hyesook, yeni dijital anlaşma yatırım planını açıkladı ve ileri teknoloji ile birlikte Metaverse alanının büyük bir potansiyele sahip olduğuna dikkat çekti.

Bu yatırım, Asya ülkesindeki Yeni Dijital Anlaşmanın önemli bir parçası. Kısa süre önce hükümet tarafından tam dijitalleşmeye sorunsuz bir geçişi amaçlayan yönergeler açıklanmıştı. Şimdiyse bunu uygulamaya geçirmek için önemli bir kaynak ayrılmış durumda.

Seul, önümüzdeki yıllarda sektörde ana akım haline gelmek için bu alana önemli bir giriş yaptı. Bu hareket aynı zamanda diğer ülkelere de izleyecekleri bir plan veriyor.

Şangay da, artık Metaverse alanına göre tasarlanan kamu hizmetlerini de başlattı. Alibaba ve Tencent şimdi Metaverse tabanlı ürünler geliştiriyor. Alibaba kısa süre önce ana ürünü AR gözlükleri olan bir girişime yatırım yaparak bu atılımını kanıtladı.

Güney Kore, Metaverse alanına hızlı giriş yapıyor

Hükümetler, toplulukların nasıl bir araya geldiklerinin veya bağlantı kurduklarının geleceği olarak Metaverse alanına odaklanmaya başlamışlar gibi duruyor. Artık bir çoğumuz için yabancı olmayan bu terimin giderek yaygınlaştığı aşikar. Güney Kore de şimdiden bu alana girerek safını belirli etmek istiyor gibi duruyor.

Metaverse sektörüne yatırım yapmak risklidir, çünkü paranın daha çok heyecana dayalı olduğu bir sektöre giriş yaptığı söylenebilir. Bu yüzden de sadece kendinden emin olanlar bu sektöre kaynak ayıracaklardır.

Yasallık, güvenlik ve gizlilik sorunları, Metaverse yatırımında ortak zorluklardır. Bununla birlikte, Güney Kore cesurca bu alana girerken, birçok ülkenin de aynı şeyi yapması muhtemel duruyor.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir