Blockchain HaberleriKriptoKripto HaberleriNFT Haberleri

Güney Kore İktidar Partisi’nden NFT ve Kripto Para’lara Karşı Açılım!

Güney Kore İktidarı Demokratik Parti'den NFT'lere ve Kripto paralara açılım atağı geldi.

Google News Abone Ol

Güney Koreli politikacı ve eski avukat Lee Jae Myung, başkanlık kampanyası için kripto para bağışlarını kabul edecek. Lee, Temmuz 2021’de başkan adayı olma niyetini açıkladı. 10 Ekim 2021’de Kore Demokrat Partisi‘nin adayı oldu.

Lee’nin kampanyasına bağış yapan her kişi, Bitcoin, Ether veya incelenen üç kripto para biriminden başka bir para bağışında bulunduğunda bir NFT alacak. Lee, dijital para birimlerine ilgi gösteren genç seçmenlerin ilgisini çekmeyi umuyor. NFT’ler, Lee’nin fotoğraflarını içerecek ve seçim vaatlerini taşıyacak. NFT’lerin hangi blok zincirinde basılacağı belli değil. NFT’ler bağışçılara e-postayla gönderilecek ve kripto para birimi, merkezi bir borsa kullanılarak nakit olarak değiştirilecek. Fiat para birimi bir katkı hesabına yatırılacak. NFT’ler, sahiplerinin “dijital varlıklarını başkalarıyla değiş tokuş edebileceği” bir tür tahvil görevi görecek.

Kampanya komitesinden temsilci Lee Kwang-Jae, “Bağışlar, Kamu Görevlisi Seçim Yasası ve Siyasi Fonların Yönetimine İlişkin Kılavuz İlkelere uygun olarak yönetilecek” dedi. Lee Jae-Myung, kampanya finansmanı için NFT’leri yayınlayan dünyadaki ilk politikacı olacak.

Geçtiğimiz günlerde Güney Kore hükümeti bazı uygulamalar için harekete geçtmişti. Apple ve Google’ın, NFT mobil oyunlarını uygulama mağazalarından kaldırmasını talep etti.

Güney Kore yasalarına göre 10 bin Kore wonundan (8.42 dolar) daha fazla ödül sunan oyunlar ülke genelinde yasaklandı ve hükümet kumar, oyun ve yaş derecelendirmeleriyle ilgili katı düzenlemeler getirdi. Buna yönelik ülke, mevcut oyunların Apple ve Google’un NFT mobil uygulamalarının mağazalarından kaldırmasını istedi.

Seçim dönemi dolasıyıla iktidar parti gündemine kripto ve NFT’leri aldı.

97C55ABB 4E5E 4254 9D1E 21D00C67D915

Destekçilere NFT gönderilecek

The Korea Times’a göre bu aydan itibaren DPK, cumhurbaşkanı adayı Lee Jae-myung’un fotoğraflarını ve politikalarını içeren NFT’leri, seçim kampanyasına bağış yapan destekçilere gönderecek. Parti, NFT’lerin bir tür tahvil görevi göreceğini, sahiplerinin bu dijital varlıkları takas edebileceğini söyledi.

Kripto para ile bağış

Öte yandan DPK’dan Lee Kwang-jae ise önümüzdeki günlerde kripto para ile bağış almaya başlayacak. Bu bağışlar karşılığında verilecek makbuzlar da NFT şeklinde düzenlenerek destekçilerin e-posta adreslerine gönderilecek.

Parti, işin hukuki yönünü de inceledi ve sekiz ay boyunca bu konunun Ulusal Seçim Komisyonu (NEC) ve diğer devlet kurumlarıyla görüşüldüğünü açıkladı. Bağış sürecinin seçim kanunlarına uygun olarak yürütüleceği ifade edildi.

Cumhurbaşkanı adayından NFT’ye tam destek

DPK’nın cumhurbaşkanı adayı, oyun endüstrisinde NFT’leri kullanmaya dönük girişimleri destekliyor. Lee Jae-myung, geçen ay bir Youtuber ile yaptığı röportajda, Kore’nin oyunlarla sanal varlıklar ve NFT’leri entegre etmeye dönük küresel eğilimde liderlik etmesi gerektiğini söyledi.

Kasım ayında Güney Kore’de yapılan bir ankette 20 ila 40 yaş arasındaki katılımcıların yüzde 40’ından fazlası kripto paralara yatırım yaptıklarını ifade etti.

Ülkede cumhurbaşkanlığı seçiminin 9 Mart 2022’de yapılması planlanıyor.

 

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir