Kripto

Güney Kore Devlet Varlık Fonu ‘Dolaylı Olarak’ Coinbase Hisselerini Satın Aldı!

Hükümet tarafından 2005 yılında kurulmuş bir servet fonu olan Korea Investment Corporation (KIC) endeks sağlayıcısı Morgan Stanley Capital International'ın Coinbase hisselerini dahil ettiği izleyici endekslerden birine yatırım yaptı. Böylece Güney Kore dolaylı olarak kripto yatırımı yaptı.

Google News Abone Ol

Güney Kore Hükümet Fonu’nun Kripto Varlık Alımı

Güney Koreli bir egemen servet yatırım fonu, borsada işlem gören Amerikan kripto borsası devi Coinbase’in hisselerini “dolaylı olarak” satın aldı

Yonhap’a göre bu hamle, hükümet tarafından 2005 yılında kurulmuş bir servet fonu olan Korea Investment Corporation (KIC) tarafından yapıldı. Kuruluş başlangıcında, uluslararası finans piyasalarındaki fonlara kamu yatırımları yaparak ülkenin uzun vadeli “satın alma gücünü artırmakla amacıyla kuruldu.

Coinbase’in 2021 baharında Nasdaq borsasında halka açılması ve ana akım finansal danışmanların onu izlenecek bir şirket olarak ayırması nedeniyle, Güney Kore hükümeti teorik olarak şu anda (tahmini) 1,9 milyon USD’lik bir parçaya sahip.

Yonhap, geçen yıl Kasım ayında endeks sağlayıcısı Morgan Stanley Capital International’ın popüler izleyici endekslerinden birine Coinbase hisselerini dahil ettiğini açıkladı. KCI, kamu fonlarını bu izleyiciye yatırıyor ve ardından Coinbase hisseleri, egemen servet fonunun portföyüne otomatik olarak dahil edilmiş oluyor.

Böylece, Güney Kore devleti Amerikan kripto firmasından 8.700 adet hisse satın almış oldu.

guneyk

Güney Kore ve Kripto Varlıklar

Bununla birlikte, kripto düzenlemesi Güney Kore’de hassas bir konu. İlk madeni para arzının (ICO) genel yasağı, anonim ticaretin sanal olarak ortadan kaldırılması ve katı kripto borsası denetimiyle sonuçlanan uzun yıllar boyunca süren sıkı düzenlemelerden sonra, önümüzdeki ay yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinde önde gelen iki aday kripto varlıklara ve sektöre daha dostça bir yaklaşım sergiliyor.

Ne olursa olsun, kripto para sektörü Güney Kore’de hâlâ çok değişken ve tartışmalarla örtülü KIC’de kendisini kripto varlıklar ile ilgili konulardan uzaklaştırmak için hızlı davrandı.

Bir KIC yetkilisi, doğası gereği kripto varlıkları bir fon için uygun bir yatırım şekli olarak görmediğini dile getirdi.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir