Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriKriptoKripto HaberleriNFT Haberleri

Güney Kore başkanlığını kripto dostu Yoon Suk-yeol kazandı, ICX %60 arttı!

Google News Abone Ol

Güney Kore cumhurbaşkanı adayı Yoon Suk-yeol, resmi olarak Güney Kore’nin bir sonraki cumhurbaşkanı seçildi.

Yoon Pic

BBC’nin haberine göre seçim Güney Kore tarihindeki en yakın seçimlerden biriydi. Muhafazakar Halkın Gücü Partisini temsil eden Yoon, politik olarak daha ilerici rakibi Lee Jae-myung’a karşı %1’den daha az bir farkla zafer kazandığını iddia ediyor.

Kripto para birimi, Güney Kore’nin seçim tartışmasında lider bir rol oynadı ve her iki aday da kampanyayla ilgili NFT’ler yayınladı. Kripto-sempatik duruşları, eski Başkan Moon Jae-In’in geçen yıl kripto borsalarına yönelik baskısına zıttı ve böylece daha genç ve kripto meraklısı demografi ile ilişkilerini geliştirmeye yardımcı oldu.

Ocak ayında bir sanal varlık forumunda konuşan Yoon, Güney Kore’nin kripto endüstrisini kuralsızlaştırmaya söz vererek dijital varlıklara ilişkin ileri görüşlü duruşunu oluşturdu.

“Sanal varlık piyasasının sınırsız potansiyelini gerçekleştirmek için gerçeklikten uzak ve mantıksız olan düzenlemeleri elden geçirmeliyiz.”

Seçimini bekleyen kripto pozitif gelişmeler için planlarına devam eden Yoon, Güney Kore’de 1 milyar dolar veya daha fazla değere ulaşan yeni başlayanlar olan blockchain teknolojisi ile ilgili “unicornlar” yaratmaya yardım etmek istediğini belirtti.

Yoon ayrıca yasa dışı faaliyetlerden elde edilen kripto kârlarının kurbanlarına iade edilmesini sağlayacak bir tür mevzuat getirme sözü verdi.

Muhtemelen ilgili bir gelişmede, Güney Koreli ICON blok zinciri Icon’un (ICX) yerel tokeni son 18 saat içinde %60 arttı. Yoon, geçen yıl Aralık ayında televizyonda yayınlanan bir başlangıç ​​forumunda blok zincirine imzasını attı.

Kriptoyla ilgili düzenleme, Güney Koreli politikacılar için bir mayın tarlası oldu ve Güney Kore’nin kripto borsalarının büyük bir kısmının Eylül 2021’de kapatıldığına dair katı hükümler var. Dijital varlıkların vergilendirilmesine ilişkin yasal netlik eksikliği, vatandaşlar için sürekli bir kafa karışıklığı kaynağı oldu.

İlgili: Avalanche Türk Kurucusu, Multiverse teşvik programıyla Subnetlerin benimsenmesini hızlandırmayı hedefliyor!

Kripto, genç Güney Koreliler arasında popülerlik kazanıyor!

Yerel haber kaynaklarından alınan haberlere göre, gençler günlük ticaret kripto para birimleri için işlerinden ayrılıyor. Güney Kore’nin geleneksel borsası, aksine, birçoğunun yozlaşmış ve politik olarak etkili olduğuna inandığı chaebols olarak bilinen aileye ait dört holding tarafından yönetiliyor.

Geçen yıl Eylül ayında kripto borsalarına yapılan büyük baskıdan önce, Güney Kore’nin en iyi borsalarındaki işlem hacimleri borsadakileri aşıyordu.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir