NFT Haberleri

Gucci, ApeCoin (APE) ile ödeme almaya başlayacağını duyurdu

Google News Abone Ol

Dünyaca ünlü lüks giyim şirketi Gucci, NFT alanında önemli bir isim olan BAYC koleksiyonunun arkasındaki şirketin bir başka projesi olan APE için desteğini duyurdu. Şirketten yapılan açıklamalara göre, belirli ABD mağazalarında kabul edilen kripto para birimleri listesine ApeCoin eklenmiş durumda.

Gucci bugün ApeCoin’i kabul edilen kripto birimleri listesine ekleyerek lüks markanın kripto ekosistemini keşfetmesinde bir sonraki adımı işaret ediyor. Bununla birlikte, marka daha önce de çeşitli altcoin birimleri ile kripto para ödemeleri kabul edeceğini açıklamıştı.

Yuga Labs lüks markalarla anlaşmalara devam ediyor

Gucci, Web3 alanına ilişkin çalışmalarını hızlandıracak gibi görünüyor. Dünyaca ünlü moda markası bugün Twitter’da Amerika Birleşik Devletleri’ndeki seçkin butiklerinde BitPay aracılığıyla ApeCoin ödemelerini kabul etmeye başladığının duyurusunu yaptı. Bu, Gucci’nin Mayıs ayı başlarında New York, Los Angeles, Miami, Atlanta ve Las Vegas’taki belirli mağazalarda kripto para birimi ödemelerine izin vereceğini duyurmasının ardından gelmiş durumda. Bununla birlikte, kabul edilen kripto paraların listesi; Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Litecoin, Dogecoin, Shiba Inu ve birçok stablecoin’i içermekte.

ApeCoin (APE=, Yuga Labs, Bored Ape Yacht Club ve Otherside ekosistemine bağlı ApeCoin DAO için yönetişim ve yardımcı program token birimidir. Bored Ape Yacht Club, 2021 yılındaki pazar patlaması sırasında dünyanın en meşhur ve pahalı NFT koleksiyonlarından biri oldu; Paris Hilton, Stephen Curry ve Jimmy Fallon gibi ünlüler bunu televizyonda ve sosyal medyada duyurdular. Maymun temalı NFT koleksiyonu yaklaşık 200 dolar karşılığında üretiliyor ve şu anda minimum fiyatı yaklaşık 84 ETH, bu da yaklaşık 135.000 dolara denk gelmektedir. Gucci, 10KTF, SUPERPLASTIC ve SuperRare ile işbirlikleri de dahil olmak üzere çeşitli NFT çabalarından sonra ApeCoin’in eklenmesini “House of Web3‘ün keşfinde bir sonraki adım” olarak nitelendirdi.

Gucci’nin duyurusu Tiffany & Co.’nun duyurusunu takip etmekte. Pazar günü, Yuga Labs’ın sahip olduğu bir başka popüler NFT koleksiyonu olan CryptoPunks’tan sonra modellenen el yapımı kolye koleksiyonunu piyasaya sürmek için anlaşma yapılmıştı. Proje, 30 ETH (bugünkü fiyatlarla yaklaşık 48.600 dolar) karşılığında CryptoPunk sahipleri “en az” 30 elmas veya değerli taştan oluşan NFT’lerinin bir kopyasını alacaklar ve parça bir kilit içinde ek elmaslarla birlikte bir altın zincire asılmış ürüne sahip olacaklar. Lüks markanın koleksiyonu, CryptoPunk temalı kolyelerden biriyle değiştirilebilen 250 NFT’lik bir baskıda piyasaya sürülecek. Satışların ise bu Cuma başlaması bekleniyor.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir