Kripto

Gözler ABD merkezli Coinbase Kripto Para Borsasında!

Google News Abone Ol

Coinbase yılın ilk çeyreğinde 430 milyon dolar zararı olduğunu açıkladı

Coinbase senenin ilk çeyreğine ait finansal verilerini açıklarken; 430 milyon dolar zarar ettiklerini açıkladı. Bu açıklamada şirketin CEO’su Brian Armstrong, yılın son çeyrek raporunda bir iflas durumu söz konusu olması halinde mevcut kripto paraların akıbetinin ne olacağı konusunu açıklamak zorunda kaldı. İlk çeyrekte bu denli zarar edilmiş olması, olası bir iflas durumuna dikkat çekti. Kripto para kullanıcılarının gözetim altında tutulan kripto paraları olası bir iflasa konu olabilir, bu durum canları sıkmış durumda. Coinbase CEO’su gözetim altındaki kripto paraların teminatsız alacaklar olarak değerlendirilebileceği söyledi.

CEO Tekrar bir özür açıklaması yapmak zorunda kaldı!

Halka açık bir şirket olduğu için açıklama sonrası kripto para kullanıcılarından sert çıkışlar oldu. Kullanıcılar olası bir iflas durumunda şirketin kullanıcıların kripto paralarını kullanabileceği yönünde eleştirilerde bulundular. Buna istinaden şirket tekrar bir açıklama ile olayı aydınlatmak durumunda kaldı.

İflas söz konusu değil !

CEO Brian Armstrong, şirketin iflas riskinin bulunmadığını, kullanıcılarının kripto paralarının güvende olduğunu söyledi. Bir önceki yapmış olduğu açıklamanın zorunlu yapılan rutin bir finansal veri açıklaması olduğunu belirtti. Bireysel kullanıcıların kripto para kullanım şartlarının genişletileceğini ve geç kalındığı için özür dilediğini de ayrıca belirtti.

Kapımıza yığılan çok müşteri var !

Coinbase hisseleri tahmin edilenden çok daha sert bir düşüş yaşadı ve açıklamadan sonra da coin hissesi %12 değer kaybetti. Önceki senelerde zirveyi gören hisseler bu sene yüzde 80 düşüş ile 70 dolarları görmüş vaziyette. CEO kripto para kullanıcılarından birçok kişinin kapılarına dayanmış olduğunu ve görevlerinin başında durup işleri yürütmek için azmettiklerini ifade etti.

Bu tarz yaşanan olumsuzlukların kendilerini geliştirmek ve yenilemek için bir fırsat olduğuna değindi ve ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti. Krizi fırsat olarak görmenin önemine vurgu yaptı.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir