Bitcoin HaberleriKripto Haberleri

Goldman Sachs, Kripto İle İlgili Hizmetlerini Genişletmek İstiyor! Bitcoin’de Boğa Koşusu Başlıyor mu?

Wall Street devi, en zengin müşterilerine halihazırda belirli kripto para birimlerine yatırım yapma seçeneği sunuyor ve şimdi de ikili kripto seçenekleri sunmak istiyor.

Google News Abone Ol

Goldman Sachs ve Bitcoin

Konuya yakından bağlantılı kişilerin açıklamalarına göre Goldman Sachs Group’un müşterilerine ikili kripto seçenekleri sunarak kripto ile ilgili hizmetlerini genişletmeye çalıştığı bildiriliyor.

İkili opsiyonlar kapsamında, kripto benzeri hedge fonları veya bitcoin madencileri olan müşteriler, risklerden korunmak veya getirileri artırmak için alım satımlarını özelleştirebilecekler. Goldman’ın küresel kripto ticareti başkanı Andrei Kazantsev Aralık ayında türev tipi riskten korunma için çok fazla talep olduğunu ve bir opsiyon piyasası geliştirmenin bunun için bir sonraki adım olacağını söyledi.

Wall Street devinin kripto sektörüne olan ilgisi, üç yıllık bir aradan sonra Mart 2021’de kripto para birimi alım satım masasını yeniden başlatmasından bu yana artıyor.

goldman sachs bitcoin 1

Galaxy Digital İle Ortaklık

9 Mart tarihli bir SEC dosyasına göre Goldman Sachs, kripto meraklısı müşterilere Galaxy Digital aracılığıyla bir Ethereum fonuna erişim sunmaya başlayacak.

“Goldman Sachs & Co. LLC, İhraççıya [Galaxy Digital] tanıtılan belirli müşteriler için bir tanıtım ücreti alacaktır.”
Galaxy Digital, Mike Novogratz tarafından yönetilen bir yatırım firmasıdır ve aynı zamanda Bitcoin geleceği teklifi için Goldman likiditesi sunmaktadır. Mart 2021’de başlatılan Galaxy Kurumsal Ethereum Fonu, minimum 250.000 $ yatırım eşiğine sahiptir.

İlginizi Çekebilir: Ethereum’da Gas Fee’ler Ağustos 2021’den Bu Yana En Düşük Seviyede! Ethereum’un Geleceği Ne Olacak?

galaxy digital

Goldman Sachs Bitcoin’de Yükselişe Geçti

Goldman Sachs, son 1 yıldır Bitcoin’e karşı olumlu bir bakış açısına sahip. Ocak ayının başlarında, bankadaki bir analist, Bitcoin’in potansiyel olarak  altınla rekabet edebileceğini ve pazar payını aşmaya başlayabileceğini söyledi.

Bitcoin’in şu anda altının da bir parçası olduğu “değer deposu” pazarında yaklaşık %20’lik bir paya sahip olduğunu söyledi. Goldman, pazar payı %50’ye yükselirse, Bitcoin’in fiyatının 100.000 dolara çıkabileceğini söyledi.

Öte yandan, dünyanın bazı bölgelerindeki geleneksel bankacılığın kriptoya girmelerinin yanı sıra temkinli olanlarda bulunuyor. Kriptoya olan ilginin devam etmesine rağmen, çoğu büyük banka, oynaklık ve düzenleyici koruma eksikliği nedeniyle sektöre girmekte tereddüt yaşıyor. Bununla birlikte, Biden’in yürütme emrinin yürürlüğe girmesiyle, kriptoyla ilgili düzenleyici durumun iyileşmesi muhtemeldir.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir