Metaverse HaberleriKripto Haberleri

Gelecekte sosyal medyanın yerini alabilecek 10 Metaverse projesi!

Google News Abone Ol

Metaverse, insanların çalışabileceği, oyun oynayabileceği, alışveriş yapabileceği ve iletişim kurabileceği belirli bir güvenilirlik düzeyine sahip, grafik olarak zengin bir sanal dünyadır. Sosyal bağlantılara odaklanan bir 3B sanal dünyalar ağı olarak da tanımlanabilir.

Metaverse platformları, geliştiricilerin sanal gerçeklikten artırılmış gerçekliğe kadar her şeyi oluşturabilecekleri sanal dünyalar teknolojisidir. Bu alan, uzun bir yol kat etmesi planlanan bir teknoloji aşamasıdır ve Meta Platforms, Microsoft ve Epic Games gibi önde gelen teknoloji şirketlerinin yatırımları alanın büyümesine yardımcı olmuştur. Metaverse, sosyal medya ve diğer ana akım ürünlere kıyasla özel bir ürün olarak kabul edilir. Bu sanal dünyaların sosyal medyanın yerini ne zaman alacağını söylemek imkansız olsa da, şimdiye kadar gördüğümüz hiçbir şeye benzemeyen yeni sosyal ve finansal faydalar sağlayacağı kesin diyebiliriz. Bu yüzden bizler de sizin için gelecekte sosyal medyanın yerini alabilecek en iyi 10 metaverse platformunun bir listesini hazırladık.

Decentraland: Decentraland, Metaverse alanındaki ilk blockchain odaklı projedir. Ethereum blockchain tarafından desteklenen bir sanal gerçeklik platformudur. Kullanıcıların içerik ve uygulamalar oluşturmasına, deneyimlemesine ve bunlardan para kazanmasına olanak tanır.

Sandbox: Sandbox, oyuncuların sanal deneyimlerini tadabilecekleri, inşa edebilecekleri, sahiplenebilecekleri ve bunlardan para kazanabilecekleri sanal bir Metaverse’dür. Sandbox oyun platformu, kullanıcı tarafından oluşturulan içerik için aynı anda kapsamlı bir deneyim sağlayan üç birleşik üründen oluşur.

Axie Infinity: Axie Infinity, oyuncuların sıra tabanlı bir kart oyununda rekabet etmek için kullanılabilecek Axies adlı dijital evcil hayvanları topladığı ve ürettiği blok zinciri tabanlı bir Metaverse oyunudur. Axie Infinity oyuncuları, Axies olarak bilinen ve Axolotl’dan ilham alan dijital evcil hayvanları temsil eden NFT’leri toplar ve bunlarla çeşitli deneyimler elde edebilir.

Bloktopia: Bloktopia, kullanıcıların platformun kripto para birimi olan BLOK aracılığıyla kat planından alışveriş yapmasına ve alanlara erişmesine olanak tanıyan 21 seviyeli bir gökdelen olarak tasarlanmış Metaverse platformudur.

Zepeto: Zepeto, daha önce Facebook olarak bilinen Meta Platforms Inc. gibi California’dan teknoloji devleri için Metaverse endüstrisine atladı. Metaverse Zepeto’nun Güney Kore platformu kısa süre önce Japonya’nın çok uluslu Soft Bank’ından 150 milyon dolarlık bir yatırım da aldı.

Roblox: Roblox Metaverse dünyası, gerçek markaların ve trendlerin Roblox platformuyla çalışan birçok şirketi bir araya getirdiği ve her geçen gün büyüyen bir etkinliktir. Kullanıcıların diğer kullanıcılar tarafından oluşturulan oyunları oynayabileceği Lego tarzı bir platformdur.

Nike: Nike Inc. dünyasını Metaverse dünyasını herkese açmaya hazırlanıyor. Spor giyim devi, yakar top ve zemin lav gibi oyunların olduğu oynaması ücretsiz sanal bir dünya olan Nikeland’de video oyun platformu Roblox ile ortaklığını duyurdu.

Gathering: Gathering, sanal etkileşimleri daha insani hale getirmek için tasarlanmış bir görüntülü sohbet platformudur. Herkes için fırsatlar ve bağlantılar yaratmak ve insanların çalışabileceği, sosyalleşebileceği ve öğrenebileceği fiziksel dünyanın sanal katmanı olan Metaverse’ü inşa etmeyi amaçlamaktadır.

BollyHeroes: BollyHeroes NFT projesi, gerçek ortaklarla işbirliği içinde paralel bir Bollywood Metaverse inşa etme vizyonunu sürdürüyor. Buna ek olarak, topluluk tarafından yaratılan karakterlere dayanan bir Bollyver dünyası oluşturmayı hedeflemekte.

Somnium Space: Somnium Space, farklı bir amacı olan Metaverse projesidir. Projede kullanıcıların, diğer herhangi bir web uygulaması gibi çalışan bir VR istemcisi indirmesi veya tarayıcı tabanlı sürümü aracılığıyla katılmalarına olanak tanınmaktadır.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir