Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriBitcoin Teknik AnalizBlockchain HaberleriBlockhainEthereum HaberleriEthereum Teknik AnalizKriptoKripto HaberleriSolana Teknik AnalizTeknik Analiz

Gelecek Yıl Bitcoin’i Gölgede Bırakacak 4 Altcoin! -Analist

Kripto paralar için oldukça yoğun ve hareketli bir seneyi geride bırakmaya hazırlanıyoruz. Metaverse, NFT'ler ve GameFi gibi yeni gelişen alanlarla beraber kripto para ekosisteminin oldukça genişlediği ve fiyatlarda yeni zirvelerin de görüldüğü başarılı bir yıl oldu.

Google News Abone Ol

Bitcoin ve Ethereum

btc1Bu yılın sonuna kadar bazı analistlerin öngördüğü  büyümeyi yaşayamasak da ve bazıları BTC’nin Kasım ayında zirvesi olan 69.044,77 dolardan %30’dan fazla geri çekilmesinden rahatsız olsa da kripto analisti Mike Ermolaev’a göre, işler öyle değil. Analist, BTC’nin, geleneksel varlıklardan çok daha iyi performans gösterdiğini, yıla başladığı yaklaşık 29.000 dolardan şu anda yaklaşık %50 arttığını belirtiyor. Analiste göre, düzeltmeleri bir kenara bırakırsak, Bitcoin’in yıldan yıla performansının iyi olduğu ortadadır.

Analiste göre 2022 yılının sonundan önce ayı piyasası olası değil. Ayrıca kripto düzenleme haberleri, borsa performansı, küresel ekonomik büyüme ve diğerleri gibi çok çeşitli temel faktörlerin de dikkate alınması gerektiğini belirtiyor. Analiste göre hisse senetleri ve kripto para birimleri gibi risk varlıklarının tarihsel olarak Fed’in agresif para politikasından olumsuz etkilendiğini hatırlatıyor ve bu noktada diğer kripto para birimlerinin Bitcoin ile yakından ilişkili ancak fiyat hareketlerinin daha hareketli olduğunu söylüyor. Mike Ermolaev,

”Ehtereum’un kendi yolunu izleyerek Bitcoin’den ayrılma olasılığı çok yüksek. Bunun beklediğimizden daha erken gerçekleşebileceğini düşünüyorum. Ethereum, DeFi, NFT’ler ve metaverse gibi Blockchain için daha geniş kullanım alanları nedeniyle yakın gelecekte piyasa payı kazanmaya hazırlanıyor.”

MATIC                                      

MATIC (POLYGON)

Yılın başından bu yana, MATIC %11.556 oranında ciddi artışlar yaşadı. Yıllık bazda, BTC ve ETH’yi sırasıyla %5.419 ve %1.707 oranında geride bıraktı. MATIC, multi-chain bir Ethereum ekosistemine açılan kapı olan Polygon’a güç sağlamak için kullanılıyor. Kripto 400’den fazla Polygon DApp’te gerçekleşen işlemlerin ücretlerini ödemek ve ağı güvenceye almak için stake yapmak için kullanılıyor.

Yüksek işlem ücretleri ve düşük işlem hacmi gibi Ethereum’un bugün karşılaştığı başlıca sorunlardan bazılarını çözen Polygon, ultra ölçeklenebilir ve yüksek performanslı Blockchain’leri ve merkezi olmayan uygulamalar oluşturmak için çeşitli araçlar sunuyor. Analiste göre, eşsiz nitelikleri ve parlak beklentileri, değerinin önümüzdeki yıl artmaya devam edeceğini gösteriyor.

SOL

SOLANA (SOL)

İşlevsel bir açık kaynak projesi olan Solana, DeFi ve akıllı sözleşme çözümleri sağlamak için Blockchain teknolojisinin izinsiz doğasını kullanıyor. Konsensüs için Proof Of History (PoH) ve işlem onayları için Proof of Stake (PoS) birleştiren ve ağın saniyede 50.000 işlem işlemesini sağlayan hibrit bir Blockchain.

SOL, toplamda yaklaşık 500 milyon token arzına sahip, ancak mevcut dolaşımdaki arzı bu sayının yarısından biraz fazla. Bu tokenlerin sadece %38’i topluluk için ayrılmış ve kabaca %60’ı projenin kurucuları tarafından kontrol ediliyor. Solana bu yıl şimdiye kadar %9.249 yükseldi. Yıllık bazda, BTC ve ETH’yi sırasıyla %5.547 ve %1.749 oranında geride bıraktı.

LUNATerra (LUNA)

Terra, stablecoin’lerle fiyat istikrarlı küresel ödeme sistemlerine olanak sağlayan Blockchain protokolü. Şu anda, IMF’nin para sepetine bağlı stablecoin’ler ve diğer bazı seçenekler sunuyor. LUNA, Terra’nın stablecoin’lerinin fiyatını stabilize eden yerel tokeni. LUNA tokeni aynı zamanda bir yönetişim tokeni olarak da işlev görüyor ve kullanıcıların telifleri sunmasına ve oy vermesine olanak tanıyor.

LUNA bu yıl şimdiye kadar %11.676 arttı ve yıllık bazda Bitcoin’den %8.000 daha iyi performans gösterdi. Ayrıca son 12 ayda Ether’e karşı %2.552 kazanç sağladı. Analist, kazançlarını 2022’ye kadar genişletme potansiyeline sahip olduğunu düşünüyor.

avavaAvalanche (AVAX)

Avalanche, Defi uygulamalarını birlikte çalışabilir ve ölçeklenebilir bir ortamda başlatmak için tasarlanmış başka bir açık kaynaklı platform. Altcoin geliştiricilerin karmaşık kural kümeleriyle DApp’ler ve özel Blockchain ağları oluşturmasına veya mevcut özel ve genel alt ağlar üzerine inşa etmesine olanak tanıyor.

AVAX, yıldan yıla oldukça başarılı fiyatlanmalar yaşadı. (+%2,708) Geçen yıl boyunca BTC’ye kıyasla %1.495 arttı ve ETH’ye karşı %422 yükseldi.

 

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir