Altcoin HaberleriBlockhainKriptoKripto Haberleri

Geçtiğimiz hafta piyasa değeri en çok artan altcoinler

Google News Abone Ol

Kripto para piyasalarında lider kripto para birimi olan Bitcoin’in ve diğer büyük para birimlerinin yaşamış olduğu gerginlik altcoinlere de yansımış durumda.

Peki son bir hafta içerisinde hangi altcoinler piyasa değerine göre en fazla değerlendi? (İncelememizi ilk 100 coin arasında yapıyoruz.)

Piyasa değerine göre yatırımcılarının yüzünü güldüren coinleri sizler için araştırdık.

değerlenen altcoinler
Coinmarketcap verileri kullanılmıştır.

En yüksek piyasa değeri artışı Maker’in

Kripto para piyasası içerisindeki para birimlerinin değer sıralamasına göre ilk 100 kripto para içerisinde yer alan Maker(MKR) bu hafta en yüksek artışı yaşayan coin oldu. CoinGecko’nun sunmuş olduğu veriler ışığında, MKR son bir gün içerisinde yüzde 8,0 oranında yükselme kaydederek 1,62 dolara ulaştı. Son bir hafta içerisinde ise %28,4 oranında bir  yükselme yaşayarak bu haftanın yıldız tokeni oldu.

2015’de tasarlanan ve 2017’de piyasaya sürülen Maker, Ethereum blockhain tabanlı ve merkeziyetsiz bir kuruluş olan MakerDAO ve Maker Protocol’ün yönetişim tokeni olarak karşımıza çıkmaktadır.

MKR’nin CoinGecko verilerine göre şuanki piyasa değeri 1,467 milyar dolar.

abd doları ile coinler

İkinci piyasa değeri en fazla artan token Chain(XCN)

XCN son bir günde 4,3, bir haftada ise 8,2 yükseliş yaşadı ve 0,092 dolara ulaştı. Bu haftanın en çok piyasa değeri olarak yükseliş yaşayan ikinci tokeni oldu. Şuanki piyasa değeri ise 1,569 milyar dolar.

Üçüncü token USD Coin(USDC)

USD Coin(USDC) 1 günde % 0,2 son bir haftada ise % 0,9 oranında bir yükseliş yaşadı. 1,01 dolar seviyesine ulaştı.

USD Coin Amerikan dolarına 1:1 oranında sabit bir stablecoin’dir. Bu sebeple ABD hazine bonolarından da oluşan bir rezervde tutulan 1 dolar ile desteklenmektedir. USDC’nin şuan ki piyasa değeri ise 51.510 milyar dolardır.

Dördüncü token Binance USD(BUSD)

BUSD 1 günde %0,5 yükselme, bir haftada ise  %0,9 yükselme yaşayarak 1,01 dolar seviyesine ulaştı. BUSD’da USDC gibi 1:1 oranında ABD dolarına sabitlenmiş bir stablecoin’dir.

BUSD’un şuanki piyasa değeri CoinGecko verilerine göre 17,870 milyar dolardır.

Beşinci token Pax Dollar(USDP)

USDP 1 günde %0,3, bir haftada ise %0,4 yükselme yaşayarak 1 dolar seviyesine ulaştı. Bu haftanın en çok yükselme yaşayan beşinci tokeni olarak karşımıza çıkmaktadır. USDP’de Amerikan dolarına 1:1 oranla teminatlandırılmış bir tokendir.

Paxos Standard’ın bugünki piyasa değeri, 0,945 milyar dolardır. USDP fiyat riskini olabildiğince aza indirir ve kullanıcılarına blockhain varlıklarıyla işlem yapma fırsatı sunar.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir