Blockchain HaberleriEthereum HaberleriKriptoKripto HaberleriNFT Haberleri

Gamestop, NFT pazarı için Immutable X ile ortak oldu, yaratıcılar için 100 milyon dolarlık hibe duyurdu!

Google News Abone Ol

Perşembe günü, ikonik video oyunu perakendecisi GameStop, GameStop’un yaklaşmakta olan NFT pazarını geliştirmek için 2. katman NFT’lerle, Ethereum (ETH) ölçeklendirme çözümü Immutable X ile bir ortaklık duyurdu. GameStop, NFT’lerin ticareti ve basımı için Immutable teknolojisini kullanacak.

Immutable geliştiricileri, yeni NFT pazarının gaz ücreti olmadan %100 karbon nötr olacağını iddia ediyor. Buna ek olarak, hem Immutable hem de GameStop, NFT içerik oluşturucuları ve teknoloji geliştiricileri için IMX tokenleri cinsinden 100 milyon dolarlık bir hibe programı başlatacak. GameStop, belirli iş kilometre taşlarını gerçekleştirdikten sonra 150 milyon $’a kadar IMX tokenlerinin haklarını alacak.

Yayınlandığı tarihte, hibe yalnızca video oyunları, Web3, metaverse, BT hizmetleri ve dijital markalar geliştiren kurumsal kuruluşlar ve DAO’lar için geçerlidir. Bir ay önce GameStop, 20’den fazla yeni personelin işe alındığını duyurarak ve NFT oyun geliştirme için blok zinciri firmalarıyla yaklaşmakta olan iki ortaklık hakkında bilgi vererek NFT alanına girdi.

Sosyal medyada, kullanıcılar @LouiePikmin2 yazısıyla gelişmeden pek memnun görünmüyordu:

“Vay canına, bir hevese büyük yatırım yapmak da dahil, işinizde kalmak için gerçekten her şeyi yapacaksınız.”

Bağlamda, GameStop, Reddit kaynaklı bir kısa sıkıştırmanın hedefi olduğu geçen Ocak ayında tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu yana %70’in üzerinde düştü. Hisse senedi momentumunun bozulması, pek de mutlu olmayan yatırımcılardan oluşan bir topluluk yarattı.

Ek olarak, kullanıcılar, merkezi olmayan kripto para borsalarını güçlendirmek için tasarlanmış bir ETH token projesi olan Loopring’in, GameStop ile daha önce yapılan görüşmelere rağmen duyuruya dahil edilmediğinden hoşnutsuz görünüyor. Bununla birlikte, aynı gün dosyalanan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nda GameStop, Loopring’in hala NFT pazarında yer aldığını açıkladı ve şirket şunları söyledi:

“GameStop, ilk önce Immutable’ı entegre etmeden, Ethereum Layer 1 ve Loopring dışında herhangi bir blok zinciri protokolünü NFT pazarlarına entegre etmeyecek.”

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir