NFT Haberleri

Futbol yıldızı Mbappé de NFT dünyasına ilk adımını attı

Google News Abone Ol

Dünyaca ünlü futbol yıldızı Mbappé, kısa bir süre önce NFT tabanlı bir Web3 projesi olan Sorare fantezi futbol platformuyla işbirliği yaptığını duyurdu. Ünlü futbolcunun yaptığı bu anlaşmayla birlikte spor dünyasından Web3 ve NFT alanına olan ilgiye yeni bir isim daha katılmış oldu.

Sorare nedir?

Sorare, yeni nesil fantazi futbol platformlarını yaratmak amacıyla fantezi futbol dünyalarını ve fantastik NFT’leri birleştiren bir platformdur. Sorare, esas olarak, kullanıcıların büyük spor kulüplerine dayalı olarak kart satın almalarına, satmalarına, takas etmelerine ve toplamalarına olanak tanıyan bir NFT kartı platformudur da diyebiliriz.

Dünya çapında 2 milyondan fazla kullanıcısı ve Rio Ferdinand ve Serena Williams gibi önde gelen spor figürlerinin katkılarıyla Sorare, sektörde hızla büyük bir isim haline gelmiş durumda. FC Barcelona, ​​​​Liverpool FC ve kendi taraftar tokenlerine sahip bir kulüp olan PSG dahil olmak üzere 245 futbol kulübüyle hali hazırda ortaklık kurmuş durumda.

Anlaşmanın detayları

Sorare ile yapılan bu NFT ve Web3 anlaşmasında Mbappe, şirketin marka elçisi olmayı kabul etmiş durumda. Mbappe’nin futbol camiasında ne kadar ünlü olduğu göz önüne alındığında, bu hamlenin Sorare için oldukça verimli olacağı düşünülüyor.

Anlaşmanın daha özel ayrıntıları hala bilinmese de, açıklanan birkaç ayrıntı var. Anlaşmaya göre Sorare, Mbappe’nin “Inspired by KM” (IBKM) adındaki yardım kuruluşunu destekleme sözü verdi. Hayır kurumu, dezavantajlı geçmişlere sahip gençleri Web3 ve asil bir girişim olan kripto para birimlerinin faydaları hakkında eğitmeye odaklanmaktadır.

Sorare, IKBM’nin birlikte çalıştığı çocuklara eğitim, ders, ekipman ve hatta özel bir diploma vermeye hazır olduğunu aktardı. Buna ek olarak, fantezi futbol platformu, türünün tek örneği bir Mbappé NFT’yi açık artırmaya çıkaracak ve gelirler de yine hayır kurumlarına dağıtılacak.

Sonuç olarak, Mbappé Sorare anlaşması sadece dünyaca ünlü bir futbolcu ve milyarlarca dolarlık bir şirket için değil, aynı zamanda sadece yardıma ihtiyacı olan dezavantajlı çocuklar için de olumlu kazanç gibi görünüyor. Bu tür anlaşmaların ünlüler dışında diğer insanlar için fayda sağlaması nadirdir, bu yüzden de her iki tarafın da toplum yararına bir hamle yapması olumlu karşılanmış durumda.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir