Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriKriptoKripto Haberleri

FTX.US iş ilanı, blockchain oyun birimi kısmına alımda bulunuyor!

Google News Abone Ol

Küresel kripto türevi ve spot değişim FTX’in Amerikan kolu olan FTX.US, yeni bir blok zinciri oyun birimi başlatıyor gibi görünüyor.

Kripto borsası tarafından yapılan bir iş ilanına göre firma, yaklaşmakta olan blok zinciri ve oyun birimi için yazılım geliştiricileri arıyor. Yeni oyun birimi, oyuncuları kripto tokenleri ve nftler aracılığıyla teşvik eden blok zinciri tabanlı oyun ekosistemine daha fazla oyun geliştiricisi getirmeye odaklanacak.

İş ilanı, borsanın C# programlama dili ve Unity oyun motoru hakkında sağlam bilgiye sahip yazılım mühendisleri aradığını ortaya koydu.

Yeni platformun, oyun geliştiricilerinin NFT ve kripto token desteğini entegre etmesine izin verecek bir “hizmet olarak kripto” olarak sunulacağı bildiriliyor.

FTX, Solana Ventures ve Lightspeed Venture Partners ile ortaklaşa 100 milyon dolarlık GameFi ekosistem fonunu duyurdu. GameFi ekosistemi, büyük teknoloji devlerinin gelişen play-to-earn (P2E) oyun ekosistemine büyük yatırımlar yapmasıyla 2021’de kripto endüstrisindeki en önemli kullanım örneklerinden biri haline geldi.

Blockchain oyun ve P2E kavramı, oyun endüstrisinde oldukça zıt bir görüş üretti. Bir yandan, geleneksel oyun girişimleri, gelişmekte olan GameFi endüstrisinden nefret etmeyi seviyor ve buna “dolandırıcılık” diyor, Web3 savunucuları ise bunu oyunun geleceği olarak görüyor. Reddit kurucu ortağı Alexis Ohanian kısa süre önce P2E’nin yakın gelecekte %90’ın üzerinde bir payla oyun endüstrisine hükmedeceğini iddia etti.

Oyun istatistikleri şirketi Newzoo’ya göre, dünya çapındaki oyun sektörü yıllık 100 milyar doların üzerinde gelir üretiyor ve bu miktarın önümüzdeki iki yıl içinde 200 milyar doları aşması bekleniyor.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir