Haftalık Bülten

FTX Rusya’yı Yasakladı mı?

En büyük kripto ticaret platformlarından biri olan FTX, yaptırım uygulanan Rusya'nın sistemlerini kullanmasını engelleyeceğini duyurdu.

Google News Abone Ol

FTX ve Rusya

Mayıs 2019’da kurulan FTX, en hızlı büyüyen kripto para borsalarından biridir. CoinMarketCap tarafından sağlanan verilere göre FTX şu anda en iyi kripto para spot borsaları arasında 3. sırada yer alıyor. FTX bir Tweette, “Her zaman olduğu gibi, FTX, yaptırıma maruz kalan tarafların sistemlerini kullanmasını önlemek için endüstri lideri sistemler kullanıyor” dedi.

Bu tweet, ABD ve AB’nin Rusya’ya karşı açıkladığı son yaptırımların ardından geldi. FTX, yaptırım uygulanan tarafların sistemini kullanmasını engelleyecek, bu da Rusların üçüncü en büyük kripto borsasını kullanamayacağı anlamına geliyor. Benzer Web tarafından sağlanan verilere göre FTX, web trafiğinin %4,89’unu Rusya’dan alıyor. Bu oran Rusya’yı FTX’de en fazla kullanıcıya sahip dördüncü ülke haline getiriyor.

Dikkatinizi Çekebilir: Bitcoin, Putin’in Ekonomik Kurtarıcısı Olabilir Mi?

FTX ve Düzenlemeler

FTX, söz konusu kural ve düzenlemeler olduğunda çok iyi bir geçmişe sahiptir. Örneğin, FTX, Amerika sakinlerinin FTX kullanmasına izin verilmediğinden ABD’de çalışmaz. FTX’e ait olmayan ayrı bir ticaret platformu olan FTX.US, Amerika Birleşik Devletleri’nde faaliyet göstermektedir ve MSB, MTL’ler, DCO, DCM ve SEF dahil olmak üzere çeşitli ABD düzenleyici lisanslarına sahiptir. Benzer şekilde FTX, China.ble’da hiçbir şekilde RMB ticareti veya erişimi sunmamaktadır.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir