Kripto Haberleri

FTX, Robinhood’u satın alma planları için araştırmalara başladı

Google News Abone Ol

Bloomberg tarafından ortaya atılan bir iddiaya göre kripto para borsası FTX, Robinhood adındaki perakende şirketi satın alma olasılığını araştırıyor. Bununla birlikte yetkililerin Robinhood ile doğrudan bir iletişime geçtiklerine dair iddiaları reddettiği ve pazarlık yapmadıklarını açıkladıkları bildirildi.

FTX, Robinhood’u satın almak istiyor

Bir Bloomberg raporuna göre FTX, aynı adı taşıyan lider iş uygulamasının arkasındaki şirket olan Robinhood’u nasıl satın alacağına dair araştırmalara başlamış durumda. Bloomberg tarafından belirtilen kaynaklara göre, FTX’in bir içerik planı düşündüğünü ve henüz kesin bir kararın verilmediğini söylüyor. Ayrıca, Robinhood tarafının FTX tarafından henüz resmi bir teklif almadığı da belirtidi.

Bloomberg’in yayınladığı ilk rapordan bu yana, FTX sözcüsü Robinhood ile olası bir ortaklığı kabul etti, ancak satın alma iddialarını reddetti. Bir Blockworks sözcüsü de konu hakkında, “Robinhood ile birleşme veya satın alma hakkında aktif bir görüşme yok.” dedi.

FTX’in Robinhood’a olan ilgisi geçmişten bu yana iyi biliniyor. Geçen ay FTX kurucusu ve CEO’su olan Sam Bankman-Fried, başka bir şirket aracılığıyla Robinhood’daki %7,6’lık hisse payı için 648 milyon dolar ödeyerek bu hisseleri satın almıştı.

FTX’in bu yılın başlarında hisse alım satımına başlaması da Robinhood’u satın alma iddialarının gücü artırmış durumda. Şu anda bu satın alma için olası senaryoları düşündüğü belirtilen FTX tarafının fonlama çabaları devam ediyor.

Robinhood’un piyasa değeri düşüşte

Robinhood geçen yıl 32 milyar dolar değerindeydi, bu da satın almanın her anlamda büyük bir satın alma olacağı anlamına gelmekte.

Raporlara göre şu anda Robinhood’un hisse değeri (HOOD) son 24 saatte %14’lük bir artışla 9.12 dolara kadar yükselmiş durumda. Bu büyüme kısmen Goldman Sachs analisti William Nance’in  yorumlarından kaynaklanmış bir tepki olabilir.

Bugünkü piyasa yükselişine rağmen FTX, Robinhood’u daha düşük fiyata satın alabilir. Robinhood’un hisse fiyatı uzun süredir düşüşte ve HOOD son on iki ayda %74 oranında değer kaybetmiş durumda.

Robinhood’un azalan piyasa değeri, muhtemelen 2021’deki kısa süreli ticari dalgalanmalardan kaynaklanıyor olabilir.

Geçen yıl GameStop ve AMC gibi “meme hisseleri” popüler hale geldi, ancak o zamandan beri bunlar da alaka düzeyini kaybetmiş durumda. FTX ise birçok şirketin “kripto kışı” durumunda olmasına rağmen güçlü konumunu korumayı başarmış durumda. Aslında, FTX ve yan kuruluşları bu ay iki şirket daha satın aldılar: Hisse senedi takası için Embed Technologies ve kripto şirketi Bitvo. FTX ayrıca BlockFi’de de bir miktar hisse almayı planlıyor.

Son 24 saatte FTX, 1,5 milyar dolarlık işlem hacmi kaydetti.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir