KriptoKripto Haberleri

FTX, Japonya’nın FCA lisanslı kripto borsası Liquid’i satın aldı!

Google News Abone Ol

Amerikalı milyarder ve kripto borsası FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, şirketinin Japon kripto şirketi Liquid Group ve yan kuruluşlarını satın aldığını duyurdu.

Anlaşmanın bir parçası olarak FTX, Finansal Hizmetler Ajansı (FSA) onaylı bir kripto borsası olan Quoine Corporation’ı satın alacak. Quoine, Japon düzenleyici makamlardan Finansal Araçlar ve Borsa Yasası kapsamında bir Tip I Finansal Araçlar İşletme lisansı aldı.

Duyuruya göre ortaklık, Japon ve küresel pazarlarda perakende ve kurumsal yatırımcılara hizmet edecek:

“Quoine, FTX’in ürün ve hizmetlerini kademeli olarak kendi tekliflerine entegre edecek ve FTX’in mevcut Japon müşterileri Quoine’nin platformuna taşınacak.”

Anlaşma aynı zamanda FTX’in platformunda mevcut Japon kullanıcılara hizmet verirken Japon yasalarına uymasını da gerektiriyor. Bu anlaşmaya dayanarak FTX, mevcut kullanıcılarını 30 Mart’tan itibaren Japonya’dan Quoine’nin ticaret platformuna aktaracak.

Satın alma işleminin Mart 2022’de tamamlanması beklenirken, anlaşmanın ekonomik şartları henüz açıklanmadı.

Daha geçen hafta, FTX US, SoftBank Group Corp liderliğindeki 400 milyon dolarlık finansmanın ardından 8 dolarlık bir değerleme elde etti.

FTX ABD başkanı Brett Harrison, fonları kripto borsasının tekliflerini ve destekleyici bir işgücünü genişletmek için yönlendirmeyi planlamıştı. Çok sayıda diğer eşzamanlı yatırımın ardından, FTX borsası bir bütün olarak 32 milyar dolarlık bir değerleme seviyesinde bulunuyor.

Uzmanlar tarafından düşen bir kripto piyasasıyla ilgili endişelere rağmen, Bankman-Fried yükselişini sürdürüyor:

“Bence uzun vadeli bir kripto kışına girmiyoruz. Faiz oranları beklentilerinde değişiklikler oldu ve bu kripto piyasalarını hareketlendiriyor. Ancak piyasaları daha genel olarak hareket ettiriyor.”

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir