Ekonomi BülteniEkonomik TakvimHaftalık BültenKriptoKripto HaberleriNFT Haberleri
Trend

FTX Bir Kripto Oyun Birimi Kurdu! 2025’te Ne Kadar NFT Satışı Gerçekleşmesi Bekleniyor?

FTX, Web3 Meraklısı Yayıncıların NFT'leri Oyunlarına Getirmelerine Yardımcı Olmak İçin Bir Kripto Oyun Birimi Kurdu

Google News Abone Ol

FTX, Web3 Meraklısı Yayıncıların NFT’leri Oyunlarına Getirmelerine Yardımcı Olmak İçin Bir Kripto Oyun Birimi Kurdu

Kripto borsası FTX’in ABD’deki iştiraki, NFT’leri ve blok zincirini oyunlarına entegre etmek isteyen oyun yayıncılarına “hizmet olarak FTX” sunacak yeni bir oyun bölümü başlatıyor.

FTX US Logo

FTX.US CEO’su Brett Harrison’a Göre Girişim, Kripto ve Oyun Arasında Bir Geçiş!

Pazartesi günü bir tweet’te, “Oyun stüdyoları oyun içi ekonomilerine sahiplik, aktarılabilirlik ve fiyat keşfi getirmenin yollarını aradıkça, arka uç değişim teknolojisi sağlamak için onlarla ortak olmayı amaçlıyoruz” dedi.

Yeni oyun bölümü, platformunu web3’e adım atmak isteyen şirketlere ve projelere sunuyor, internetin bir sonraki yinelemesi, genellikle metaverse ile bağlantılı.

bored ape 8398

ABD ve İngiltere Merkezli Oyun Yapımcılarının Yaklaşık Yarısı Oyunlarında NFT Kullanıyor

Play-to-earn kripto oyunları geliştiriciler arasında popülerlik kazanıyor ve Stratis tarafından Kasım ayında yapılan bir araştırmaya göre ABD ve İngiltere merkezli oyun yapımcılarının yaklaşık %60’ı blok zinciri teknolojisini kullanmaya başladı. Yaklaşık yarısı oyunlarında NFT kullanıyor.

Bu kripto oyunları, oyuncuları daha sonra satın alınabilen ve satılabilen NFT’ler gibi dijital oyun içi varlıklarla ödüllendiriyor.

FTX Ventures & Gaming başkanı Amy Wu, bir tweet’te FTX cüzdanlarının insanların kazandıkları varlıklara sahip olmalarına izin vereceğini söyledi. Şirket, gelecekte 2 milyar kadar oyuncu için bunu yapabileceğine inanıyor.

Şirket, “İki milyar oyuncunun kazandıklarına sahip olduğu bir gelecek var ve biz onu inşa etmeye yardım etmek istiyoruz” dedi.

Harrison, “Ayrıca, blok zinciri teknolojisinin gücünün, kullanıcıların oyunlarına bu yatırımların diğer oyunlara potansiyel transfer edilebilirliği de dahil olmak üzere oyun içi ekonomilerin dışındaki dünyalara taşınacak şekilde yatırım yapmalarını sağlayabileceğine inanıyoruz.” dedi.

Axie Infinity iPhone 또는 Android에서 플레이하는 방법

Kripto Metaverse Oyunu Axie Infinity’de NFT Satışları 4 Milyar Doları Aştı!

CryptoSlam verilerine göre, kripto metaverse oyunu Axie Infinity’deki tüm zamanların toplam NFT satışları Pazartesi günü 4 milyar doları aştı. Bu, bu seviyeye ulaşan ilk NFT koleksiyonuydu ve CryptoPunks maymun avatar NFT’leri koleksiyonu tarafından toplanan 2 milyar doların biraz üzerinde olan hacmin neredeyse iki katıydı.

cryptopunk nft sahibi 10 milyon dolarlik rekor teklifi reddetti140414 0

2025’te 80 Milyar Doların Üzerinde NFT Satışı Gerçekleşmesi Bekleniyor!

NFT pazarı genel olarak geçen yıl boyunca ilgi ve yatırımda bir artış gördü. Jeffries’in araştırmasına göre, 2022’de 35 milyar doların üzerinde ve 2025’te 80 milyar doların üzerinde olması bekleniyor.

“Ayrıca NFT Nedir?” adlı yazımıza da aşağıdan ulaşabilirsiniz.

NFT NEDİR? NASIL SATIN ALINIR?

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir