FTT Teknik AnalizKriptoKripto HaberleriTeknik AnalizTeknik analiz bülteni

FTT Güncel Analizi, FTT Önceki Analizimizdeki Seviyeden %20 Artış Gerçekleştirdi!

FTT 33$ seviyesinden %20 artış gerçekleştirdi. FTT üzerinde nasıl hareketler izlenmeli?

Google News Abone Ol

5 Ocak 2022 günü olan düşüşte piyasanın düşmesiyle beraber 3 tane altcoini incelemiştik. FTT için 33$ civarının önemli bir seviye olduğunu yazmıştık. FTT şu an ise düşen trendine yaklaştı. Yaklaşık %20 kar bıraktı. Peki şimdi ne yapılmalı?

KISACA FTT NEDİR?

  • FTT, 8 Mayıs 2019 tarihinde hayata geçen kripto türev işlem platformu FTX’in yerel kripto parasıdır.
  • FTX borsasının arkasında, ana akım kripto vadeli işlem borsalarında pek çok sorunun bulunduğunu ve bunları çözmek için kendi platformlarını başlatmaya karar veren, son yılların en büyük kripto para trader’larından oluşan bir ekip bulunuyor. FTX borsası; iade önleme, merkezi teminat havuzu ve evrensel stablecoin mutabakatları gibi özellikleriyle rakiplerinden ayrıldığını iddia ediyor.

NEDEN FTT VE UZUN VADEDE NERELERE GELEBİLİR?

FTT’nin bir önceki başlıkta ne olduğunu açıklamıştım ( FTX’in yerel kripto parası). Peki diğer borsaların kendi kripto paralarıyla karşılaştırdığımızda FTT hakkında nasıl bir yorum yapabiliriz? Onu inceleyelim. Alttaki fotoğrafta diğer borsaların hacimleri gözüküyor. Binance 1. sıradayken FTT 3. sırada. Bu ne anlama geliyor?

4

FTT (FTX) ile Binance (BNB) karşılaştıralım.3

5

  1. FTT’nin piyasa değeri anlık olarak $5,679,832,912
  2. BNB’nin piyasa değeri anlık olarak $80,910,783,595

Aralarında yaklaşık 14 kat fark var. Bu da FTX’in her kendi borsasını geliştirmesiyle FTT’nin önünün daha da açılabileceği anlamına geliyor. FTT, tokenların piyasa değeri sıralamasında 11 numarada. Onun önünde borsa token’ı olarak 6 numarada Crypto.com tokeni olan CRO var. Yaklaşık piyasa değeri ise $12,199,509,655. 

FTT eğer CRO’nun yerini alırsa 88$ civarında fiyatlanabilir.

FTT GÜNCEL ANALİZİ

FTTUSDT 2022 01 12 19 38 06

FTT için 33$ civarının önemli bir seviye olduğunu yazmıştık. FTT şu an ise düşen trendine yaklaştı hatta oradan tepki aldı. Şu anlık yapılacak en iyi hamlenin beklemek olduğunu söyleyebiliriz. Trendin kırılımı ile 44$ civarını hedefleyeceğini düşünüyorum. 44$ direnci kırılırsa bir sonraki dirençler yaklaşık olarak 52$, 58$ ve 63$ seviyeleri diyebiliriz. Alt seviyelerdeki destekler hala önemli (33$ ve 37$).

Burada ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto’nun görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir